FANSHOP

Na Julisce proběhla beseda fanoušků s vedením klubu po podzimní části sezony

1. 12. 2021 | Lukáš Šonský

Na Julisce proběhla beseda fanoušků s vedením klubu po podzimní části sezony

V pondělí 29. listopadu měli fanoušci Dukly šanci potkat se s vedením klubu. Neformální beseda trvala téměř hodinu a půl fanoušci se ptali na výsledky, předvedenou hru i cíle pro zbytek sezony.

Na besedě byly zodpovězeny také dotazy fanoušků, kteří se nemohli osobně zúčastnit, a své otázky poslali emailem. Jedna z nich se týkala přestupové politiky a klubu a cílů pro druhou polovinu sezony. „Cíle se nemění. Chceme hrát vršek tabulky. I když se nám některé zápasy nepovedly, tak tento cíl přetrvává,“ řekl výkonný ředitel David Šrámek.

Pokračuje přestavba mužstva

Doplnil ho sportovní ředitel Jan Staněk. „V létě jsme se pustili do určité přestavby mužstva, ve které budeme pokračovat i teď v zimě. Není to jednoduchý proces. Chceme přivést ideálně dva útočníky. U dalších postů se uvidí podle možností přestupového trhu. S některými kluby už jednáme. Rádi bychom typologicky jiného útočníka, který by nám pomohl do plné obrany. S tím máme problém hlavně v zápasech, kdy proti nám soupeři tady na Julisce brání.“

Setkání se zúčastnili také trenér Bohuslav Pilný a hráči Jan Peterka a Daniel Kozma. Ti mluvili o předvedené hře během podzimu. „Nedařilo se nám ve finální fázi. Myslím, že po vápno jsme dokázali soupeře přehrát, ale koncovka nám drhla. To byl problém,“ řekl Kozma.

„Občas volíme složitá řešení,“ dodal trenér Pilný. „Ofenzivní hráči bohužel neměli dlouhodobou formu. Týkalo se to Faleye, nebo třeba Fábryho. Snažíme se, aby hráči chodili více do vápna a byli tam zarputilejší, ale k tomu budeme muset přivést typově trochu jiné hráče. Dali jsme za poslední tři zápasy jeden gól, to je hrozná bilance,“ uvedl.

Další z fanoušků se zeptal, proč hráči jako Quadri nebo Pázler, které klub v létě získal, dostali zatím jen minimum příležitostí. „Honza Pázler pro nás byl osvěžením kolektivu a do kabiny zapadl, plní roli staršího hráče. Na hřišti by to mohlo být lepší, ale máme ještě jaro na zlepšení. Věříme, že nějaký důležitý gól by dát mohl,“ vysvětloval sportovní ředitel Staněk.

„Quadri je mladý a talentovaný kluk. Má dobré předpoklady. Dobře odehrál zápasy, ve kterých o moc nešlo, přáteláky, utkání ČFL. Bohužel v lize, kromě zápasu se Žižkovem, nám po svém nástupu díky taktickým nedostatkům tolik nepomohl, zbytečně fauloval, nehlídal si ofsajd, neplnil pokyny atd. Počítali jsme s tím, že tento půl rok bude adaptační a budeme se těšit na progres, který udělá v zimě,“ dodal.

A Mohamed Doumbia? „V tomto roce pokazil sám sobě i klubu dva transfery mimo ČR, mohl hrát evropské poháry... K němu nemám co říct. Končí mu smlouva, na nové jsme se nedomluvili. V klubu už nebude pokračovat. Svým přístupem ukázal, že o Duklu nemá zájem a že bojuje spíš sám se sebou, než o svoji kariéru.“

Ekonomická situace

Řeč přišla také na ekonomickou situaci klubu a vztahy s armádou. „Kdysi jsme v armádě měli oporu, teď je tomu jinak. Stadion se původně stavěl kvůli fotbalu, aktuálně slouží v první řadě jiným, z hlediska popularity menšinovým sportům. To je realita, kterou musíme respektovat. Na druhou stranu, investovali jsme tady několik desítek milionů korun (a budeme i nadále) do majetku, který není náš a byli bychom rádi, kdyby to vlastník stadionu ocenil vstřícností k našim potřebám,“ řekl předseda představenstva Ing. Bohumil Paukner. „Aby netekla teplá voda v šatnách po dobu více než 4 měsíců, s tím se nesetkáte ani v I. A třídě“, dodal.

„Ekonomicky vycházíme, jak se dá, ale udržet profesionální fotbal s nízkými příjmy ze vstupného (naši fanoušci jsou především mimo Prahu) a z televizních práv, které nepokryjí ani celý měsíc provozu klubu, je mimořádně složité. Dalším zdrojem jsou příjmy z transferu hráčů, kde střídáme úspěšné kroky s neúspěšnými. Daří se nám přivádět i některé partnery, kteří klubu v menším měřítku pomohou. Stěžejní je ale sponzoring našeho generálního partnera, skupiny Carbounion Bohemia, bez níž bychom profesionální soutěž hrát nemohli. Není to snadná situace. V Praze nemůžeme, na rozdíl od našich soupeřů, počítat s podporou městské části, ani magistrátu, přestože Praha patří mezi 3 nejbohatší regiony Evropské unie,“ uvedl Ing. Paukner. Na dotaz ohledně možnosti vybudovat sportovní akademii pro mládež Ing. Paukner odpověděl, že to nedovoluje infrastruktura stadionu Na Julisce a jeho zázemí.

 

Fotogalerie


Partneři klubu