• Ženy

• 22.11.2016

Ženy Dukly skončily v poháru KFŽ ve čtvrtfinále

Minulé dva víkendy patřily pohárovým zápasům. Los nejprve v rámci třetího kola poslal naše fotbalistky do Brna, ale nikoliv na půdu ligové Zbrojovky, ale na hřiště vedoucího celku druhé ligy Heršpic.

3.kolo poháru žen KFŽ

Hned zkraje zápasu mohla hosty poslat do vedení Šturmová, ale její střelu zablokovala obrana na roh. Brňanky poprvé zahrozily ve 12. minutě, ale střela Ducháčkové se taktéž mezi tři tyče nevešla. Další šanci si aktivní Šturmová vypracovala o chvíli později, ale i když se jí podařilo vybíhající Havlíčkovou přehodit, gólem akce neskončila. Stejně jako příležitost Kantarské. Heršpice vystrašily Duklu zejména střelami Svobodové a Krištofové, ale Dolejšová nadále držela čisté konto. Ve 33. minutě se Dukla dočkala. Šturmová vyslala do křídla Kantarskou. Její střelu ještě dokázala Havlíčková vyrazit, ale proti dorážce Košíkové už neměla šanci.

Druhou půli začaly hostující hráčky nejlépe, jak mohly. Kozlíková vybídla ke skórování Šturmovou a ta potvrdila lepšící se formu a zvýšila na 2:0. Takřka vzápětí ale dostaly domácí fotbalistky velkou možnost ke snížení. Po faulu uvnitř pokutového území zahrávala Krištofová penaltu. Branku ovšem vůbec netrefila a stav zůstal stejný. Definitivní rozhodnutí mohly poté postupně zaznamenat Šturmová a hlavně Beštová, jejíž pokus skončil na tyči, ale stav se již neměnil. Dukla tedy splnila roli favorita a postoupila do čtvrtfinále poháru.

Lokomotiva Brno Horní Heršpice – FK Dukla Praha 0:2 (0:1)

Branky: 33. Košíková, 50. Šturmová
ŽK: Ducháčková (Brno H.)
Rozhodčí: Vejtasa, Brezáni, Nafa
Diváci: 60

Sestava Lokomotiva Brno Horní Heršpice:
Havlíčková – Ducháčková, Konečná (54. Ganiecová), Malá, Holcmannová, Svobodová (85. Škarpišková), Novotná (65. Hladká), Pušková, Krištofová (80. Haklová), Hausnerová (46. Peschelová), Ondřejková

Sestava FK Dukla Praha:
Dolejšová – Davidová (87. Davidová), Čížková, Bažoutová, Košíková – Kantarská (56. Beštová), Beránková, Kozlíková, Zemjánková (74. Dvorská), Šturmová – Hajnová (83. Mikešová)

Čtvrtfinále poháru žen KFŽ

Čtvrtfinálovým soupeřem našich fotbalistek byl celek Plzně. Tedy tým, s kterým jsou vždy k vidění vyrovnané zápasy. A ani nedělní utkání nebylo výjimkou. Ačkoliv jako první zahrozila Plzeň a konkrétně Knödlová, v prvním poločase měla ze hry přeci jenom více Dukla. Gólu byly nejblíže Kantarská s Hajnovou, ale obě bohužel neuspěly. To se povedlo až Šturmové, která po přihrávce Zemjánkové překonala Radovou. Zdálo se, že se do kabin půjde za těsného náskoku Dukly, ale po smolném zahrání Čížkové rukou uvnitř pokutového území vyrovnala z nařízené penalty Tauberová.

Ve druhém poločase převzala otěže utkání do svých rukou Plzeň. Větší šance ke vstřelení rozdílové branky si připisovaly prakticky pouze hráčky domácích. Hned tu první přetavila v krásný gól Karasová. Napřáhla zpoza vápna a nedala Dolejšové žádnou šanci. Dukla se snažila korigovat, ale žádná z akcí nevedla k přímému ohrožení branky Radové. Rozhodnutí měla patnáct minut před koncem na hlavě Ondrášková, míč však poslala nad. A když branku přestřelila i střídající Dvorská, bylo rozhodnuto, že Dukla zůstane před branami semifinále.

FC Viktoria Plzeň – FK Dukla Praha 2:1 (1:1)

Branky: 45. Tauberová (pen.), 65. Karasová – 31. Šturmová
ŽK: Tauberová (Plzeň)
Rozhodčí: Šauflová, Špindlerová, Petrželková