f FK Dukla Praha | Reportáž ze zápasu: Dukla Praha - Sparta Praha WU18 3:1
PORTRÉTY Z JULISKYMartin Jiránek

Ženy Dukly byly v generálce úspěšné

9. 8. 2017 | Redakce

Ženy Dukly byly v generálce úspěšnéV posledním přípravném zápase před sobotním startem dalšího ročníku nejvyšší ženské fotbalové soutěže přivítaly naše fotbalistky juniorky z Letné. Utkání se odehrálo na Střížkově, kde budou hrát děvčata domácí zápasy v nadcházející sezoně.

PU, úterý 8. 8. 2017, 18:30, SK Prosek
Sparta Praha WU18Sparta Praha WU18

Dukla Praha: Dolejšová – Adámková (78. Lupačová), Košíková, Hajnová, Rzycká – Hrobská, Zemjánková, Kozlíková, Beránková, Rychtarová (56. Dvorská) – Soukupová (61. Pakostová)
Branky: 30.Rychtarová, 63.Kozlíková, 71.Zemjánková - 34.Cvrčková
Rozhodčí: Plzák - Košina, Kutiš ml.

Zápas hraný na dvakrát čtyřicet minut zahájily oba celky aktivně. Mírnou převahu ale přeci jenom měly sparťanské fotbalistky, které dělaly hráčkám Dukly problémy především tvrdostí v osobních soubojích. Uklidnění na straně domácích přišlo ve třicáté minutě. Hrobská drzým průnikem připravila střeleckou pozici pro Kozlíkovou, jejíž střelu neudržela hostující gólmanka. Pro dobíhající Rychtarovou už nebyl problém míč doklepnout do sítě. O pár chvil později ovšem propadly fotbalistky Dukly v obraně a Cvrčková nedala zblízka Dolejšové šanci. Poločasový výsledek byl tedy 1:1.

V druhé půli už se domácí hráčky dokázaly lépe vyrovnat svým mladším soupeřkám a byly to ony, komu na kontě přibývaly střelecké příležitosti. Hrobská ve 48. minutě ještě neuspěla, protože její střelu zastavila tyč, ale když o pár minut později dostala možnost volného přímého kopu Kozlíková, skóre se již měnilo. Kapitánka domácích neomylně zavěsila a nedala sparťanské brankářce sebemenší šanci. Na konečných 3:1 poté chvíli před koncem upravila Zemjánková, která krásnou střelou potvrdila střelecký apetit posledních týdnů. Dukla zakončila přípravu s bilancí tří výher, jedné remízy a jedné porážky a v sobotu vstoupí do nového ročníku zápasem na půdě Slavie Praha, která ovládla poslední čtyři sezony.

LIVE Stream