PORTRÉTY Z JULISKYMarek Hanousek

Ženy B: Střelnice v Cholupicích

23. 4. 2018 | Redakce

Ženy B: Střelnice v CholupicíchŽeny B si ve třetím jarním kole proti Mnichovu Hradišti s chutí zastřílely. Vítězství se však nerodilo lehce.

12. kolo, sobota 21. 4. 2018, 17:00, Sokol Cholupice
8:1
(3:1)
Mnichovo HradištěMnichovo Hradiště

Dukla Praha: Dolejšová - Vytlačilová, Bernardová, Kloučková, Mrkvičková - Davidová, Morris – Pýchová (46. Koubová), Košatková (72. Kramerová), Jehličková (60. Kocková) - Plachá
Mnichovo Hradiště: Kortyšová – Zejbrdlichová, Sosnovská (61. Postránecká), Kosinová, Korelová, Farbárová, Ficenzová, Kohlová, Pavlíčková, Skalická, Maryšková
Branky: 23., 60. (pen), 67. a 70. Morris, 15. a 63. Plachá, 45. a 75. Kloučková - 7. Zejbrdlichová
Rozhodčí: Mesežnikov Roman - Poustka Vendelín, Borodáč Daniel
Diváci: 20

Odplata za podzimní porážku nezačala pro domácí hráčky podle představ. Už v 7. minutě utekla domácí obraně Zejbrdlichová a poslala hosty do vedení. Zpět do zápasu vrátila domácí Plachá, když proměnila samostatný únik po přihrávce Morris. Dokonat rychlý obrat mohla Pýchová po průnikové přihrávce Košatkové, ale mířila pouze do brankářky. Do vedení poslala Duklu Morris, když se dostala k odraženému míči a rozvlnila síť. Domácí hráčky mohly své vedení navýšit, ale gól Pýchové nebyl uznán pro sporně vyřešenou ofsajdovou situaci. Skóre se neměnilo ani po střele Morris, která orazítkovala pouze tyč. Na druhé straně hrozila především Zejbrdlichová, která po individuální akci vyzkoušela pozornost Dolejšové. Ve slibné šanci se objevila Jehličková, ale s její střelou si hostující brankářka poradila. Ta musela lovit míč ze sítě až po střele Kloučkové, která si naběhla na rohový kop a zamířila přesně.

Ve druhém poločase se hrálo převážně před brankou Hradiště. V 60. minutě byla v pokutovém území podražena Plachá, k míči se postavila Morris a proměnila i svou třetí penaltu v soutěži, čímž odstartovala patnáctiminutovku, během které bylo k vidění 5 branek. Stejné hráčky se podílely i na páté brance domácích, když střelu Morris hostující brankářka neudržela a Plachá byla za dohrání situace odměněna svou druhou brankou v utkání. Za střeleckou potencí Dukly stála hlavně Morris, která často zkoušela štěstí střelbou kolem pokutového území a z této pozice završila hattrick, když tvrdou ranou k tyči napnula síť. To ovšem nebylo z její strany vše, k přímému volnému kopu se postavila Davidová, načechrala míč na hlavu právě Morris, a ta si připsala čtvrtý gól v utkání. Dalším dvougólovým střelcem se stala Kloučková, když si i přes svou drobnou postavu našla v pokutovém území centrovaný míč z rohu a hlavou překonala bezmocnou brankářku hostí. Když žádná z dalších akcí nebyla dotažena do zdárného konce, skončilo utkání jednoznačným vítězstvím Dukly v poměru 8:1. Domácí hráčky si tak připsaly třetí vítězství v řadě a tuto šňůru se pokusí prodloužit už za týden v neděli, když jim soupeřem bude Mladá Boleslav.

Jakub Kowolowski, trenér: „Utkání rozdělím do dvou částí. Úvod zápasu nám nevyšel dle představ, přišlo mi to jako mírné podcenění soupeře, z naší strany bylo málo pohybu a soupeř měl dostatek prostoru k tomu se dostat do naší obrany. Byli jsme potrestáni gólem a jsem rád, že nás to nezlomilo. Ta druhá část je pro mne pozitivní, výkon šel nahoru, zlepšený pohyb a právě tvrdá práce hráček pomohla k otočení utkání do poločasu. Soupeř následně odešel fyzicky, hráčky polehávaly na hřišti, proměnilo se to do jednoznačně naší režie. Nebýt skvěle chytající brankářky Hradiště a naší nízké efektivitě, mohl být stav daleko vyšší. Hráčkám ještě jednou děkuji za odpracované utkání, další týden budeme nadále pokračovat v gradaci našeho výkonu.“