f FK Dukla Praha | Reportáž ze zápasu: Sokol Chyše - Dukla Praha 3:1
PORTRÉTY Z JULISKYBranislav Miloševič

Ženy B: Propad v Chyši a konec podzimní části

1. 11. 2017 | Redakce

Ženy B: Propad v Chyši a konec podzimní částiV posledním kole cestovalo béčko Dukly do velké neznámé, čekal je tým, který jasně ovládl divizi A i baráž a držel se po průběhu podzimu na špici tabulky. Tam také zůstal i po utkání, kdy zejména po prvních 20-ti minutách dal klid na svou stranu a utkání zvládl 3:1.

9. kolo, sobota 28. 10. 2017, 14:00, Chyše, tráva
Sokol Chyše Sokol Chyše

Sokol Chyše: Hájková – Pechátová (61. Chárová), Cardová (89. Vargová E.), Čepilová, Svobodová (81. Belblová), Zubzandová, Stojkovičová, Jandová, Janochová, Vargová J., Dubcová
Dukla Praha: Frolíková – Koubová, Kocková, Dostálová, Lerchová (75. Plachá) – Morris, Davidová – Havlíčková, Košatková (68. Kroutilová), Lesiv (64. Pavlíková) – Pýchová
Branky: 8. Janochová, 16. Cardová, 20. Jandová – 63. Lesiv
Rozhodčí: Polívka

Podzimní část uzavřely hráčky Dukly utkáním na půdě Chyše, která je na domácím hřišti stoprocentní. Svoji kvalitu projevovaly domácí hned od začátku a po hlavičce Janochové se ujaly v 8. minutě vedení. O chvíli později mohlo být ještě hůř, kdy se po souboji v pokutovém území ocitla na zemi jedna z hráček domácích, ale Frolíková kryla už druhý pokutový kop v sezoně. Domácí to ovšem mrzet nemuselo, v 16. minutě se míč dostal k Cardové, která rozradostnila domácí fanoušky podruhé. Černou dvacetiminutovku pro hráčky Dukly uzavřela Jandová, když se probojovala k míči na hranici pokutového území a rozdíl už byl rázem třígólový. Dukla se v prvním poločase do vážnějších situací nedostávala, za zmínku stojí pouze aktivita Havlíčkové, která dělala domácí obraně velké problémy, ale žádná z akcí přímým ohrožením branky neskončila. Jiskřičku naděje vykřesala Lesiv, která v poslední minutě prvního poločasu vybojovala pokutový kop, ovšem i domácí brankářka ukázala, že pokutové kopy nejsou v ženském fotbale ani zdaleka jistotou branky a střelu zneškodnila.

Od začátku druhého poločasu měla Dukla velké odhodlání výsledek změnit, jako se to několikrát povedlo v předchozích zápasech, a tak své soupeřky zatlačily. První střelu aktivní Havlíčkové ještě domácí brankářka skvělým zákrokem kryla, ale o pár minut později už se hráčky Dukly dočkaly snížení, kdy Havlíčková předložila míč Lesiv a ta s přehledem rozvlnila síť za zády Hájkové. Poté se hra vyrovnala, párkrát zahrozily i hráčky domácích, ovšem Frolíková už žádnou střelu za svá záda nepustila a nebezpečné situace se podařilo hostující obraně vyřešit. Dukla už i přes velkou snahu a náznaky šancí skóre nezměnila, takže všechny tři body zůstávají v Chyši.

Jakub Kowolowski, trenér: „Nepovedl se nám vstup do utkání, kopíroval Teplice, ovšem branky tentokrát padaly po našem nedůrazném počínání kolem pokutového území. Chyše mne mile překvapila, ukázala bojovný výkon, hráčky věděly, co chtějí hrát, to mě na téhle úrovni překvapilo. S kolegou jsme se shodli, že to byl nejlepší tým, se kterým jsme se na podzim utkaly. Po 20 minutách ve zbylé hodince hry jsme odehrály mnohem lepší utkání s lepším přechodem k brance soupeře, ale prosazovali jsme jen těžko. Určitě máme v zimě na čem pracovat, budu se těšit na odvetu.“

carbounion.czadidas.cztop4football.czfides.cz
carbounion2sportprogres.cznh-hotelsHET