PORTRÉTY Z JULISKYJan Holenda

Ženy B: „Přípravu vnímáme po výsledkové stránce pozitivně.“

6. 2. 2018 | Redakce

Ženy B: „Přípravu vnímáme po výsledkové stránce pozitivně.“Další týden s víkendem utekl všem kategoriím na Dukle. Ženský B-tým měl celý týdenní plán zakončený výjezdem do Brna, kam nakonec odcestoval vlakem. Soupeřem jim byla místní SK Líšeň, která se umístila na špičce jedné moravské divize.

PU, neděle 4. 2. 2018, 11:00, 15
Líšeň Líšeň

Dukla Praha: Buttová – Vytlačilová, Bernardová, Kocková, Lerchová – Morris, Kramerová – Havlíčková, Košatková, Jehličková – Plachá

Střídaly: Davidová, Sojková, Kroutilová, Machková
Branky: 49. Vytlačilová
Rozhodčí: Plánička

Utkání začínalo velmi kostrbatě, pokud bychom jej měli znázornit graficky, vypadal by jako lineárně stoupající přímka. Po špatné komunikaci v obraně jsme si byli několikrát sami nebezpečni a soupeř toho nedokázal využít. Výkon týmu přesto stále stoupal, hlavně díky dobrému výkonu Košatkové, jež byla středem naší mezihry, jsme začali po 15. minutě vystrkovat růžky a vytvářet si první gólové šance. K ní se postupem času přidávaly další hráčky, zejména výkon obou křídel a Plaché posunul naši útočnou fázi až do finále. V něm však chyběl klid a přehled. Hráčky pálily jednu šanci za druhou, a to i díky skvělé brankářce Líšně.

Vše se mělo změnit od druhé půle. Ta začala naprosto skvěle. Nejprve se ve velké šanci objevila Jehličková s Havlíčkovou, nakonec však přišlo vysvobození. Tereza Vytlačilová dokázala získat míč a vyvést jej až k pokutovému území soupeře, v něm se silově prosadila a tečovanou střelou na zadní tyč otevřela gólový účet. Ten takto hubený zůstal až do konce utkání, i přesto že možností na skórování bylo nespočet. Dukla B tak vyhrála i ve svém čtvrtém přípravném utkání. Z Brna si kromě výhry a dominantního výkonu přivezla také společné zážitky.

Jakub Kowolowski, trenér: „Jsem rád, že se nám povedlo zápas uskutečnit. Tato jiná mentalita a prostředí přináší mnoho nových situací, spontánních a zajímavých chvil. Bylo pro mě příjemné strávit s celým týmem společnou akci. To byl hlavní smysl týmového víkendu. Ač zatím počty v přípravě nevnímám jako optimální, s lednem převažuje více plusů. Přípravu vnímáme hlavně po výsledkové stránce pozitivně. Nutno je však mít v hlavách, že jde pouze o přípravu a hlavně, co je naším cílem.

Ten jsme ani tentokrát nemohli naplnit, v utkání jsme byli natolik dominantní a soupeř hrál často jednoduché dlouhé míče, že nebylo možné se soustředit na naši obrannou fázi. Přesto zápas přinesl nové směry ve zlepšení. Jedním z nich je proměňování šancí, chování v okolí vápna a pohyb bez míče. Osobně vidím také velký problém v soustředěnosti celých 90 minut, tam budeme nyní také svou snahu směřovat.“