f FK Dukla Praha | Reportáž ze zápasu: Bohemians Praha - Dukla Praha 1:1
PORTRÉTY Z JULISKYOndřej Brejcha

Ženy B: Nedělní šlágr nenašel vítěze

11. 4. 2017 | Redakce

Ženy B: Nedělní šlágr nenašel vítězeV neděli 9. dubna se v divizi žen B utkaly týmy hrající o prvenství v soutěži. Po vyrovnaném utkání se z remízy 1:1 radoval soupeř, kterému remíza pro lepší pozici v tabulce stačila. Dukla tak nyní musí jen čekat.

17. kolo, neděle 9. 4. 2017, 13:30, Střížkov, tráva
Bohemians Praha Bohemians Praha

Bohemians Praha: Šibřinová – Štěpánová, Veselá, Pavlisová, Tulachová – Vajďáková, Strachotová, Dobrevová, Kobesová – Hniličková – Tomášková

Střídaly: Votrubová, Rubešová, Harbichová, Mehičová, Průšová, Poborská
Dukla Praha: Psutková – Dostálová, Davidová, Drdošová, Němečková – Beránková, Motyková – Rychtarová, Kozlíková, Havlíčková – Pýchová

Střídaly: Moravcová, Košatková, Kůtová, Kocková, Čechová, Šedivá
Branky: 62. Rubešová – 3. Rychtarová
Rozhodčí: Kozlík

Začátek utkání byl pro hostující hráčky jako z říše snů. Ihned po prvním tlaku se kopal roh, který poslala Kozlíková na přední tyč, kde ho trefila přesně k zadní tyči Rychtarová – 1:0 z pohledu Dukly! Hráčky ve vínovém byly daleko více na míči, domácí hrozily dlouhými nákopy, které však naši obranu trápily. Z nervózní půlhodinky se začaly rodit šance a na obou stranách. Obrany jako by si vzaly volno a gólmanky musely řešit hned několik závarů. Týna Psutková v brance hostů vytáhla skvělé zákroky a podepsala se tak pod nulou na naší straně.

Druhá půle začala opět více v držení Dukly, po chvilce se hra vyrovnala a soupeř se opět dostal k několika dlouhým míčům, které dobíhala Tomášková. Ta po hodině hry pláchla obraně, jenže její střelu ještě Psutková pokryla, dobíhající Rubešovou nikoliv. Stav byl srovnán, ovšem více šancí přibylo na straně Dukly, kde její hráčky nebyly schopné dostat míč mezi tři tyče. Po vyrovnaném utkání tak Bohemians braly remízu 1:1 a v tabulce jsou před Duklou.

Jakub Kowolowski, trenér: „Velmi specifické utkání, mělo podtext důležitého zápasu pro nás a nakonec se musíme smířit s remízou. Obrana dnes působila velmi nejistě a i přesto, že jsme se upozornily na přednosti útočnice Bohemky, na hřišti jsme ji dali prostor. Celkově mě trápí, že směrem dozadu jsme nebyli důrazní, nedostupovali hráčky, zapomínali se zajišťovat a mnohdy vynechali v bránění svou zónu, za kterou daná obránkyně zodpovídala. Zápas mohl skončit jakkoliv, my i Bohemka jsme mohli vyhrát rozdílem více branek, ale dnes střelcům nebylo přáno …

Ve svých rukách to teď nemáme a musíme doufat ve ztrátu obou týmů před námi. Chtěl bych všem poděkovat a jasně říkám, že naděje umírá poslední.“

Carbounion Bohemia Adidas ePojisteni.cz Alsamisport
Fides Carbosped Sportprogres NH Prague