0:2

(0:0)

5. kolo, ePojisteni.cz liga 2016/17

AC Sparta Praha

Sestava domácí: Hroššo – Kušnír, Štetina, Smejkal, Podaný – Hanousek (K), Považanec, Tetour (68. Juroška) – Čajič (68. Manzia), Olayinka (82. Preisler), Beauguel.

Sestava hosté: Koubek – Karavajev, Mario Holek, Nhamoinesu, M. Kadlec (70. Brabec) – Vácha, Frýdek – Zahustel, Lafata (K) (68. Mareček), Josef Šural – Juliš (80. Pulkrab).

• Branky: 58. a 78. Frýdek.
    ŽK: 44. Kušnír – 30. Frýdek.
    Rozhodčí: Proske – Arnošt, Černý.
  • Diváci: 6243
V utkání hraném v extrémně horkém počasí nedokázala Dukla vyzrát na hostující Spartu a podlehla jí 0:2. O obě branky se ve druhém poločase postaral Martin Frýdek. Nejblíže ke gólovému úspěchu na straně domácích měl v prvním poločase Dan Tetour, který trefil tyč.

Zdeněk Ščasný: " Pro nás bylo nejtěžší rozběhat částečnou únavu, kterou jsme si nesli ze čtvrtečního zápasu proti Dánům. Do zápasu jsme nevstoupili úplně dobře, chyběl nám pohyb a vedro bylo opravdu kruté. Přežili jsme šance Dukly, kterou měl Tetour s Olayinkou. Poté jsme měli příležitosti především střelou Šurala a dorážkou Juliše, která měla skončit gólem. Věděli jsme, že je to o první brance, kterou jsme naštěstí dali my, což bylo velmi důležité."

Jaroslav Šilhavý: "Věřili jsme tomu, že jsme schopni využít těch těžkých zápasů, které Sparta odehrála, nakonec se to nepodařilo. Myslím si, že ve druhém poločase bylo vidět, že jsme ji přehrávali. Vytvořili jsme si šance, ale bohužel se potýkáme stále s produktivitou. Pak je ten vývoj utkání daleko jiný a zvlášť se Spartou, když se dostane do vedení, to je těžké. Ještě jsme ale věřili. Sparta moc šancí, kromě těch dvou gólů neměla. Oproti tomu my mohli jít do vedení střelou Tetoura a Olayinky. Ve druhém poločase neproměnil Štetina a Manzia. Nedá se nic dělat, skalp Sparty by byl skvělý, ale musíme uznat, že kvalitní tým promění třeba ze čtyř šancí dvě, nám tahle schopnost momentálně chybí a proto ta prohra."