U15: V rozhodujícím duelu žákovské ligy jsme nakonec výsledkově neuspěli

FC Slovan Liberec

2:1

(1:1)

10. kolo, Česká liga žáků U15 B 2016/17

Sestava hosté: Štefan - Kočí (35. Kleček), Kozojed, Noll, Neruda – Křenek, Hudec (60. Mejdr), Novotný A. (35. Hypius) – Helík (50. Peřina), Šátek, Mareš (35. Novotný J.).

• Branky: 25. Šátek (Helík).
Vítězství v Liberci by nám zajistilo první místo v tabulce žákovské ligy a kluci hráli otevřenou partii až do konce. V první půli jsme šli do vedení, ale na konci první ho poločasu liberečtí vyrovnali. V závěru utkání jsme pak v touze po vstřelení vítězného gólu otevřeli obranu, vše vrhli do útoku – na rohový kop šel i brankář - a z odkopnutého míče jsme inkasovali na konečných 2:1 pro Liberec.

Petr Fišar: "Od začátku utkání naši kluci působili klidným, kompaktním dojmem a dobrou kombinací jsme narušovali perfektně zorganizovaný obranný blok Libereckých. Ve 25. minutě bylo naše usilování odměněno po pěkné akci s tahem do brány prvním gólem. Do konce poločasu jsme hru kontrolovali, bohužel v poslední minutě jsme po nenavázání vbíhajícího útočníka inkasovali vyrovnávací branku. Ve druhé půli jsme stále drželi míč, ale nebyli jsme přímočaří do brány. Liberečtí měli velkou příležitost v závaru před naší brankou, kterou jsme odvrátili. V závěru jsme měli jednu z ojedinělých brejkových situací, kterou jsme za stavu 1:1 zakončili těsně mimo bránu. Při dvou rozích, na které šel i náš brankář s touhou vstřelit vítězný gól, se po odkoplém míči dostali domácí do brejku. Zatímco první jsme dokázali ještě zastavit, při druhém jsme obdrželi branku na 2:1. Oběma týmům za předvedený výkon poděkování a gratulace libereckým klukům k vítězství."