3:0

(2:0)

Přípravná utkání 2016/17

FK Pardubice

Sestava domácí: I. pol.: Rada - Juroška, Smejkal, Bezpalec, Preisler - Čajič, Brejcha, Považanec - Koreš, Beauguel, Vopat.
II. pol.: Hroššo - Miloševič, Štetina, Cvrček, Jurendič - Tetour, Kovaľ, Borek - Néstor, Mareš, Manzia.

Sestava hosté: Knobloch - Pospíšil, Masař, Kudrna, Zavadil, Kakrda, Šejvl, Jeřábek, Fousek, Petráň, Kayamba.

• Branky: 5. Juroška, 17. vlastní, 85. Mareš. Rozhodčí: Franěk (Rakovník) - Fišer (Praha), Vlasjuk (Rakovník).
Na úvod přípravy si hráči Dukly poradili s Pardubicemi jednoznačným výsledkem 3:0. O úvodní trefu utkání se postaral Juroška, který měl prsty i ve druhé brance, kterou si však připsal pardubický obránce Zavadil. V závěru přidal třetí přesný zásah Mareš.

Jaroslav Šilhavý: „Zápas se hrál za úmorného vedra. Výsledek je pro nás přijatelný, je to takové povzbuzení do naší další práce na tréninku a v dalších přípravných utkáních. Nicméně hra nebyla ještě úplně ideální, tým byl rozdělený na dvě jedenáctky, které odehrály každá jeden poločas. Myslím si, že nám ještě chyběla taková lehkost a souhra, ale byly tam i dobré momenty, i když jsme ve druhém poločase neproměnili hodně šancí. Každý takový zápas nás posouvá tím, že si díky němu můžeme uvědomit chyby, které se staly i z pohledu taktiky. Bylo by divné, kdyby vše bylo ideální hned od začátku. Dneškem nám končí první mikrocyklus, který splnil to, co jsme od něj očekávali. Byl hodně o seznamování a nyní můžeme vše ještě více rozvíjet a věřím, že se vše bude postupně zlepšovat.“