Po dramatickém utkání veze Dukla z Jablonce bod

FK Jablonec

2:2

(2:1)

4. kolo, HET liga 2017/18

Sestava domácí: V. Hrubý – Masopust, Pernica, Hübschman (K), Matěj Hanousek – Trávník, V. Kubista – Tecl, Mehanović (71. Zelený), Mihálik (88. Jaroslav Diviš) – Doležal (60. Jovović).

Sestava hosté: F. Rada (K) – Podaný, Jiránek, Ostojić, Kušnír – Daniel Tetour, Bezpalec – Schranz (66. Mustedanagić), Milošević (88. Bílovský), Kovaľ (79. Djuranović) – Holenda.

• Branky: 15. Tecl, 30. Mehanović – 32. Schranz, 78. Holenda.
    ŽK: 70. Masopust – 45+1. Podaný, 64. Ostojić, 90+3. Bezpalec, 90+4. Kušnír
    Rozhodčí: Houdek – Kubr, Koval
Úvod zápasu hráčům Dukly nevyšel podle představ. Po půlhodině svítilo na tabuli skóre 2:0 pro domácí. Schranz však dokázal ještě v prvním poločase snížit a ve druhém dějství vyrovnal Holenda. Divoký závěr duelu měla na svědomí především penalta nařízená v nastaveném čase po faulu na pronikajícího Pernicu. Tu však Trávník neproměnil a Dukla tak bere po remíze bod.

Jaroslav Hynek: "Když se na to podívám z hlediska výsledku, je pro nás bod z Jablonce obrovsky cenný. Z pohledu hry si myslím, že první poločas, i když Jablonec byl více na míči, tak se šance střídaly, ale góly dávali domácí. Po druhé brance trochu polevili, pustili nás do hry a dovolili nám dát kontaktní branku, která pro nás byla obrovsky důležitá. Ve druhém poločase jsme se dostali na soupeřovu polovinu prakticky až vyrovnávacím gólem. Pasáž po něm hrála více pro nás, dostávali jsme se do dobrých brejků, kde jsme ale předfinální fázi nevyřešili úplně dobře. Konec už byl hektický. Hráli jsme hodně otevřeně a v poslední minutě nastavení nám prošel stoper z půlky až na penatlu, což je pro mne takový zlý sen. Nicméně jsme to zvládli a Trávník rozhodující branku nedal, takže pro nás to dopadlo skvěle."