Na závěr podzimu prohra se Slováckem

04.12.2016, 13:30
Juliska

FK Dukla Praha

16. kolo, ePojisteni.cz liga 2016/17

1.FC Slovácko

Sestava domácí: F. Rada – Kušnír, Štetina, Bezpalec, Miloševič (87. Edmond) – Hanousek (K), Tetour (69. Juroška), Považanec – Olayinka, Néstor, Čajič (87. Beauguel).

Sestava hosté: Heča – Machalík (65. Ťok), Břečka, Košút, Šimko – T. Rada, Šumulikoski (K) – Hlúpik (59. Diviš), Tetteh (75. Zajíc), Havlík – Koné.

• Branky: 3. Néstor, 43. Olayinka – 30. Tetteh, 80. Koné, 82. Zajíc.
    ŽK: 29. Hanousek, 53. Považanec, 90+2. Olayinka – 34. Havlík, 57. Koné, 90+2. Břečka.
    Rozhodčí: Franěk – Vysloužil, Vlček – Matějček.
  • Diváci: 542
Hráči Dukly nedokázali dotáhnout do vítězného konce zápas, ve kterém dvakrát vedli a Slovácku v posledním utkání před zimní přestávkou podlehli dva tři. I přes výraznou herní převahu domácích udeřilo Slovácko dvakrát v závěrečné desetiminutovce a odvezlo si všechny body na jih Moravy.

Hodnocení trenéra:

Stanislav Levý: „Na to utkání jsou dva pohledy. První je ten, že jsme body získali proti soupeři, který podle mého názoru, patří k nejlepšímu, co v naší lize je, co se kombinační hry týče. Samozřejmě z tohoto důvodu spokojenost s třemi body. Na druhou stranu po herní stránce to z naší strany nebylo úplně optimální. Ve spoustě situací jsme měli štěstí, kdy Dukla měla svoje příležitosti, které jsme přečkali a v závěru utkání jsme dokázali dvakrát udeřit. Ty body jsou určitě šťastné, ale nic to nemění na tom, že pro nás jsou v situaci, v jaké jsme byli před tímhle zápasem, strašně důležité. Po tom, co jsme v Liberci de facto 2 body ztratili, o to jsou ty body dneska cennější.“

Jaroslav Hynek: „Na utkání jsme byli připravení. Veškeré věci, na které jsme se chystali do zápasu, se ukázaly a potvrdily a my jsem je dokázali u soupeře eliminovat, tak využít jejich slabin v defenzivě. Zápas jsme začali kvalitně, výkon byl skvělý, i ty akce na gól. Nicméně nehrajeme 75. minut, ale do doby, než pískne rozhodčí. Myslím si, že se nám i ty defenzivní věci do 75. minuty dařily plnit. Ale potom jsme zápas zahodili dvěma defenzivními chybami, podpořených nepřesnou komunikací, kterých soupeř dokázal využít. Jednoznačný signál, jakým způsobem jít do zimní přípravy, na čem pracovat, abychom zápasy vyhrávali.“