I přes dobrý vstup do utkání si body z Plzně nevezeme

31.08.2014, 17:00
Doosan Arena

FC Viktoria Plzeň

6. kolo, Synot liga 2014/15

FK Dukla Praha

Sestava domácí: Kozáčik – Řezník, Hejda, Procházka, Limberský – Hrošovský, Vaněk – Petržela (81. Hořava), Kolář, Pilař (90. Kovařík) – Chramosta (74. Tecl).

Sestava hosté: Rada - Karavajev, Štetina, Vorel, Hanousek Matěj - Hlinka (84. Manzia), Hanousek Marek, Považanec (67. Čajič) - Berger (79. Néstor), Beauguel, Mareš.

• Branky: 49. Vaněk, 61. Procházka - 23. Beauguel. ŽK: 58. Řezník, 67. Vaňek - 18. Matěj Hanousek, 35. Štetina, 44. Vorel, 90. Manzia ČK: 64. Mareš. Rozhodčí: Paták – Pospíšil, Fišer.
J.D. Beauguel šokoval ve 23. minutě zaplněný plzeňský stadion a Dukla šla do vedení. Ovšem po prvním poločase ukázala Plzeň svou sílu a výsledek otočila. Domácím pomohla i červená karta pro Jakuba Mareše, kdy hráli téměř 30 minut v přesile. Jedním z pozitiv dnešního utkání je ale návrat Néstora Albiacha do ligové sestavy.

Hodnocení trenéra:

Luboš Kozel: "Mám smíšené pocity. Jsem spokojený s tím, jak jsme do zápasu vstoupili a udělali ho dramatickým, ač nemůžu nevidět, že Plzeň byla aktivnější a lepší. Dělaly nám problém hlavně jejich kolmé přihrávky, kdy se domácí dostali dvakrát za obranu a šli sami na branku, kterou neproměnili. Takže naše poločasové vedení bylo trochu šťastné. Chtěli jsme chytit začátek druhé půle, nakonec jsme dostali branku z takové nenápadné akce, kdy dva hráči prošli mezi našimi čtyřmi a bylo vyrovnáno. Plzeň dnes hrála velmi dobře, my jsme se jí nabuzení z minulého utkání snažili konkurovat, chvíli se to dařilo, byli jsme chvílema nebezpeční směrem dopředu, ale Plzeň měla určítě více ze hry. Mrzí mě to, že zápas rozhodly dvě naše chyby ze standardních situací, jednou jsme nezachytili náběh Procházky a dal nám druhý gól a podruhé z naší standardky soupeř velmi dobře zachytil balón, rychle založil protiútok a vynutil si červenou kartu, která určila ráz zbytku utkání. Cením si toho, že i v deseti jsme byli odvážní a snažili se vyrovnat, nicméně Plzeň byla lepší."