Dukla vybojovala v Berlíně remízu proti Unionu

1. FC Union Berlin

Přípravná utkání 2016/17

FK Dukla Praha

Sestava domácí: Busk – Puncec, Pedersen, Polter, Hedlund, Krellach, Kroos, Skrzybski, Trimmel, Parensen (46. Zejnullahu), Lesitner.

Sestava hosté: Rada (46. Hruška) – Miloševič (46. Kušnír), Šimunek (46. Bezpalec), Štetina, Podaný (46. Preisler) – Hanousek (60. Bilovský), Tetour (80. Brejcha), Považanec – Brandner (60. Demeter), Holenda (60. Edmond), Olayinka (80. Vopat).

• Branky: 54. Polter, 64. Hosiner – 21. Považanec, 84. Vopat.
    ŽK: Kroos, Skrzyybski - Tetour, Kušnír.
  • Diváci: 1305
Zápas, který se odehrál před slušnou diváckou kulisou, byl generálkou berlínského Unionu před jarní částí 2. Bundesligy, což bylo patrné z tempa a nasazení hráčů v utkání. Dukla se ale svému soupeři dokázala vyrovnat jak po stránce herní, tak po té výsledkové. Přesnými střelci ve žlutém dresu byli Považanec s Vopatem.

Hodnocení trenéra:

Jaroslav Hynek: „Myslím si, že na to, v jakém stavu přípravy jsme a naopak v jaké fázi přípravy se nacházel soupeř, tak jsme dnešní zápas odehráli velice kvalitně. Bylo vidět, že je soupeř „lehčí“ a po celou dobu utkání byl dynamičtější, ale my jsme předvedli naší kvalitu a dokázali jsme si vytvořit velké množství šancí. Co se týká právě brankových příležitostí, tak to byl vyrovnaný zápas a tomu odpovídá i závěrečný výsledek. Takže spokojenost.“