Dukla si veze z Liberce porážku 0:3

FC Slovan Liberec

10. kolo, HET liga 2017/18

FK Dukla Praha

Sestava domácí: O. Kolář – Coufal (C), Kúdela, Kerbr – Kulhánek, Breite, Ševčík, Bosančić (79. Vácha), Hybš (84. Voltr) – Graiciar (75. Pulkrab), Potočný.

Sestava hosté: F. Rada (C) – Kušnír, Ostojić, Jiránek, Podaný – Milošević, Holík (56. Koreš), Daniel Tetour – Schranz (82. Brandner), Holenda, Preisler (61. Djuranović).

• Branky: 25. Kerbr (pen.), 48. Graiciar, 76. Kerbr.
    ŽK: 89. Potočný, 89. Vácha – 24. Preisler, 46. Holenda, 73. Ostojić, 80. Kušnír, 83. Daniel Tetour.
    Rozhodčí: Matějček – Myška, Černý.
  • Diváci: 3929
V prvním poločase určoval tempo hry domácí Liberec. Odměnou mu byl vedoucí gól z nařízené penalty. Po přestávce Dukla inkasovala hned po několika desítkách vteřin. Poté se však její hra zvedla a vytvořila si celou řadu šancí, které ale nedokázala proměnit. Namísto toho stvrdili liberečtí fotbalisté svoji výhru třetí přesnou trefou.

Hodnocení trenéra:

Jaroslav Hynek: „Gratuluji Liberci, protože ten měl dneska otevřenou bránu. Věděli jsme, co asi na nás bude chtít zahrát, má víceméně stejný projev, hodně variabilní v kombinaci, hraje aktivně. My jsme chtěli hrát z koncentrovanějšího bloku a jít z něj do brejku. Nejprve se to dařilo, se začátkem zápasu můžeme být spokojeni, jenže nám v prvním poločase přechodové fáze až u finální přihrávky třikrát zastavil ofsajd, v dalších situacích jsme vždy překazili druhou nebo třetí přihrávku. To byla škoda, protože tam se nám blok začal rozbíjet a Liberec začal mít víc ze hry a být nebezpečný. Z toho pramenila penalta, my jsme byli rozhození a Liberec vytěžil branku. Ve druhém poločase jsme na to chtěli víc tlačit, myslím, že přechodovka se nám dařila velice dobře, a i když jsme na začátku dostali druhý gól, zápas jsme mohli mnohonásobně otočit. Bohužel se nám to nepodařilo. To, co jsme nedali – snad se nám to vrátí někdy jindy, snad tutové šance proměníme.“