2:0

(1:0)

7. kolo, HET liga 2017/18

FC Baník Ostrava

Sestava domácí: F. Rada (K) – Kušnír, Ostojić, Jiránek, Podaný – Milošević, Daniel Tetour – Preisler (77. Brandner), Mustedanagić (66. Bílovský), Holík (73. Schranz) – Holenda.

Sestava hosté: Vašek (K) – Pazdera, Šindelář, Pokorný, Granečný – de Azevedo (86. Hykel), R. Hrubý, Hlinka (81. O. Šašinka), Stáňa (65. Sus) – J. Šašinka, Poznar.

• Branky: 3. Holenda, 72. Holenda.
    ŽK: 24. Mustedanagić, 86. Bílovský – 12. Pokorný, 52. Šindelář
    Rozhodčí: P. Franěk - T. Mokrusch, D. Pospíšil
  • Diváci: 3359
Pátek 7. 4. 2017. To je datum, kdy naposledy Dukla na svém stadionu nezvítězila. Od té doby drží šňůru šesti domácích utkání se stoprocentním bodovým ziskem. Tato statistika se i díky dvěma přesným trefám Jana Holendy udržela i v zápase proti ostravskému Baníku.

Jaroslav Hynek: "Dneska se to hodnotí lépe, než po minulém týdnu v Jihlavě. My jsme dobře začali, dali jsme brzy branku a mohli jsme se soustředit na pasáž, kterou má Ostrava nejsilnější, a to jsou dlouhé nakopávané balony. Asi do pětadvacáté minuty se nám to dařilo držet tak, jak jsme chtěli, a to i s přechody do brejků, ale poté už jsme byli méně přesní a spousta balonů zůstala na naší polovině. Soupeř začal víc kombinovat, vytvářel si střelecké příležitosti a do konce poločasu jsme spíš přežili. Ve druhé půli jsme si upřesnili nějaké věci v defenzivě, myslím, že nám to fungovalo až do konce. K tomu jsme přidali další branku, takže z toho bylo vítězství 2:0. Důležité pro nás bylo, že jsme zápas zvládli udržet i v závěru a dovést ho do vítězného konce."