f FK Dukla Praha | Reportáž ze zápasu: FK Rakovník - Dukla Praha 3:2pen
PORTRÉTY Z JULISKYLukáš Holík

Ženy nezvládly utkání v Rakovníku a pohár pro ně končí

13. 11. 2017 | Redakce

Ženy nezvládly utkání v Rakovníku a pohár pro ně končíKe třetímu kolu poháru KFŽ odjel tým žen v neděli ráno do nedalekého Rynholce poměřit síly s Rakovníkem.

3. kolo, neděle 12. 11. 2017, 11:00, UMT Rynholec
FK Rakovník FK Rakovník
3:2pen

FK Rakovník: Havlíková - Bezchlebová, Erbová, Rubešová, Lodeová, Fedorková, Brücknerová, Kubešová, Králíková, Landesková, Mynajová
Dukla Praha: Poláková - Rzycká (46.Hajnová), Novotná (46.Lupačová), Adámková, Pakostová - Dvorská (46.Macečková), Zemjánková, Kozlíková - Houbová (46.Hrobská), Rychtarová, Beránková (46.Soukupová)
Branky: 10.Landesková, 64.Králíková - 47.Soukupová, 78.Hajnová
ŽK: Lodeová (Rakovník)
Rozhodčí: Hasíková - Tichý, Šmíd

Od první minuty se hostující hráčky pustily do útočení, ale ani jedna akce v úvodu neskončila v síti. Na druhé straně vystihla Landesková v 10. minutě špatnou rozehrávku od Polákové a poslala Rakovník do vedení 1:0. Dukla se trochu probrala a ještě přidala na aktivitě, ale míč se nikomu nepodařilo do branky dotlačit. Nepomohlo ani devět rohů, branku Rakovníka ženy z Julisky neohrozily.

Do druhého poločasu šlo na hřiště pět nových hráček a hned po dvou minutách se elegantní patičkou podařilo Soukupové srovnat stav utkání na 1:1. Další minuty utkání se odehrávaly pouze před brankou Rakovníka, ale všechny střely byly buď nepřesné nebo velmi slabé a Havlíková vše bez problémů vyřešila. Domácí hráčky se zhruba po hodině hry dostaly k druhému rohovému kopu a na zadní tyči volná Králíková strhla vedení zpět na stranu Rakovníka 2:1. Posledních patnáct minut utkání byla velká ofenzivní křeč Dukly, ze které stihla srovnat Hajnová v 78. minutě 2:2. V poslední minutě jsme měli ještě k dispozici nepřímý volný kop uvnitř pokutového území, ale gól nepadl. Na řadu tak přišly pokutové kopy.

Rozhodla hned první série, kdy Kubešová s přehledem proměnila, naopak Macečkovou vychytala Havlíková. Další hráčky obou týmů proměnily, takže se na konci radovaly hráčky Rakovníka. Rozhodující penaltu proměnila Lodeová.

Ondřej Havlas, trenér: „Utkání bylo celou dobu v našich rukou, ale řešení finální fáze bylo více než tristní. Takhle určitě nechceme prezentovat fotbal na Dukle. Některé hráčky si budou muset sáhnout do svědomí, jelikož takhle se nebojuje o postup do dalšího kola poháru. Rakovníku gratuluji, jelikož nechal na hřišti všechno a to se o našich hráčkách říct nedá.“

P Tým Tým Z S B
5. FC Viktoria Plzeň 8 10:20 7
6. FK Dukla Praha 9 4:41 7
7. Lokomotiva Brno H. H. 9 11:39 6