f FK Dukla Praha | Reportáž ze zápasu: Dukla Praha - Mnichovo Hradiště 9:0
PORTRÉTY Z JULISKYOndřej Kušnír

WU18B: Béčko dorostenek zahájilo sezónu vysokou výhrou

3. 9. 2017 | Redakce

WU18B: Béčko dorostenek zahájilo sezónu vysokou výhrouB tým dorostenek přivítal na domácím hřišti tým z Mnichova Hradiště, který od začátku zápasu nastoupil v deseti hráčkách.

1. kolo, sobota 2. 9. 2017, 10:15, UMT Juliska
Mnichovo HradištěMnichovo Hradiště

Dukla Praha: Plotzová - Portešová, Kaplanová, Veverková, Veselá, Senická, Potěmkina, Koskubová, Kubešová, Teissigová, Hrdličková, Fojtíková, Fominykh, Blažková
Mnichovo Hradiště: Cenefeslová – Ondříšková, Némethová, Postránecká, Hynková, Šolcová, Zejbrdlichová, Valíčková, Šťulíková, Kortišová
Branky: 14., 25., 59., 65.Hrdličková, 16.Fominykh, 58., 69.Veselá, 74.Portešová, 80.Fojtíková
Rozhodčí: Zíka

Úvod utkání patřil domácím fotbalistkám. Dukla byla aktivnější a hrozila převážně po straně Hrdličkové, která otevřela skóre ve 14. minutě. O dvě minuty později přidala druhý gól Dukly Viky Fominykh. Do konce prvního poločasu, který se převážně odehrával na hřišti soupeřek, skórovala po průniku na pravém křídle opět Adéla Hrdličková. Do kabin šly oba týmy za stavu 3:0 pro domácí tým.

Po poločasové přestávce byla situace pro Duklu ještě příznivější. Po pár minutách na hřišti přidala další gól Dukly Linda Veselá. O minutu později slavila hattrick Hrdličková. Soupeři, který hrál v oslabení a bez střídání celý zápas, docházely síly a posledních 15 minut zápasu tak patřilo stále Dukle. Nejprve se v 65. minutě trefila z bezprostřední blízkosti Hrdličková, 4 minuty poté přidala svůj druhý gól Veselá. Následně si svůj první gól sezóny připsala kapitánka Jana Portešová a na konečných 9:0 v 80. překonala soupeřovu brankářku Veronika Fojtíková, pro kterou to byla první branka v dorostenkách.

Barbora Boušová, hlavní trenérka: "Nejdříve bych chtěla vyjádřit obdiv k týmu soupeřek, který přijel v deseti hráčkách a zápas tak odehrál bez jedné hráčky a bez střídání. My jsme i přes vysokou výhru měly mnoho dalších šancí, které šly bohužel mimo bránu či do náruče brankářky. Musíme zapracovat lepším zakončení."

carbounion.czadidas.cztop4football.czfides.cz
carbounion2sportprogres.cznh-hotelsHET