f FK Dukla Praha | Reportáž ze zápasu: Teplice - Dukla Praha 3:1
PORTRÉTY Z JULISKYFilip Rada

Dukla podlehla Teplicím dvougólovým rozdílem

5. 8. 2017 | Redakce

Dukla podlehla Teplicím dvougólovým rozdílemV utkání byli aktivnější domácí. V rozmezí dvou minut vstřelili v první půli dvě branky. Po změně stran se hra Dukly zvedla, ale třetí gól v Radově síti rozhodl o osudu utkání. Střídajícímu Miloševičovi se podařilo pouze zkorigovat konečný výsledek.

2. kolo, sobota 5. 8. 2017, 17:00, ACG Aréna Na Stínadlech | Zápas ON-LINE
FK Teplice FK Teplice
FK Dukla PrahaFK Dukla Praha

FK Teplice: Grigar – Krob, Šušnjar, Jeřábek, Vondrášek – Ljevakovič (K), Kučera – Vošahlík, Jan Rezek, Fillo (74. Trubač) – Vaněček (68. Červenka).
FK Dukla Praha: F. Rada (K) – Podaný, Jiránek, Ostojić, Kušnír – Daniel Tetour, Bezpalec – Mustedanagić (78. Preisler) – Schranz (62. Djuranović), Holenda, Koreš (70. Milošević).
Branky: 29. Ljevakovič, 31. Vaněček, 60. Vaněček – 73. Milošević
ŽK: 9. Šušnjar, 83. Vošahlík – 19. Tetour, 30. Mustedanagić, 40. Schranz, 63. Bezpalec
ČK: 81. Bezpalec
Rozhodčí: Zelinka – Pelikán, Pochylný

Zápas odstartoval střelou teplického Kučery do boční sítě. Na druhé straně hřiště Dukla málem využila zaváhání domácí obrany, po kterém se uvnitř šestnáctky dostal k míči Holenda. Následně hledal ještě lépe postaveného Mustedanagiče, toho však už domácí zadáci zablokovali. Po čtvrthodině hry trefil Rezek po centru zleva bližší tyč Radovy brány. O 10 minut později se Mustedanagičova tvrdá rána zpoza vápna nevešla do prostoru brány. Obdobný pokus Martina Filla skončil pouze v Radových rukavicích. Stav utkání se poprvé měnil ve 29. minutě. Fillo prostrčil míč na ADMIRA LJEVAKOVIČE, ten se ocitl osamocený před gólmanem Radou a nedal mu šanci zasáhnout. Za necelé dvě minuty měli Severočeši už dvoubrankový náskok. Centrovaný míč z kopačky Kroba poslal hlavou do sítě DAVID VANĚČEK. Před koncem první půle se Šušnjarova hlavička otřela o břevno.

Na začátku druhého poločasu se po levé straně probil Podaný a jeho přetažený centr doplachtil až ke Kušnírovi, jehož střela mířila nad břevno. O poznání aktivnější výkon hostů z Julisky po změně stran vyústil ve velkou šanci Mustedanagiče, ke kterému se míč odrazil po centru zprava, ale Grigar svůj tým podržel a střelu vyrazil. Namísto snížení udeřili Tepličtí potřetí. Po závaru v hostujícím vápně se podruhé v utkání prosadil DAVID VANĚČEK. V další příležitosti domácích Kučera o kousek minul vzdálenější tyč. Dukle se podařilo snížit v 72. minutě, kdy se po pěkné akci a Podaného centru hlavou prosadil střídající BRANISLAV MILOŠEVIČ. V 80. minutě utkání musel předčasně do kabiny Michal Bezpalec poté, co viděl druhou žlutou kartu za zákrok na Ljevakoviče. Ve zbytku utkání se již nevyskytla žádná příležitost ke skórování ani na jedné straně, a tak všechny body zůstaly v Teplicích.

Jaroslav Hynek: "Po utkání v Plzni jsme se chtěli odrazit od naší kompaktnosti, agresivity ve středovém pásmu, být hodně u sebe a hrát koncentrovaně. Na začátku se nám to podařilo, ale agresivita nám po celou dobu první půle chyběla. Navíc jsme udělali ještě další chyby okolo pokutového území a Teplice se po nich prosadily, daly 2 krásné branky, ale myslím si, že poločasový výsledek 2:0 není nehratelný. Po přestávce došlo ke zlepšení, ale zlom nastal neproměněnou šancí Mustedanagiče a inkasovaným gólem na 3:0. Domácí vyhráli zaslouženě."

carbounion.czadidas.cztop4football.czfides.cz
carbounion2sportprogres.cznh-hotelsHET