f FK Dukla Praha | Reportáž ze zápasu: Čáslav - Dukla Praha 0:10
PORTRÉTY Z JULISKYJakub Podaný
PU, sobota 29. 7. 2017, 10:30, Golčův Jeníkov
Čáslav Čáslav

Dukla Praha: Poláková – Adámková, Košíková, Bažoutová, Šturmová – Hrobská, Zemjánková, Kozlíková, Beránková, Kantarská – Soukupová

Střídaly: Beštová, Dvorská, Pakostová, Rychtarová, Rzycká
Branky: 41., 59. Soukupová, 61., 63. Rychtarová, 83., 90. Kantarská, 18. Hrobská, 26. Beštová, 36. Zemjánková, 54. Kozlíková
Rozhodčí: Bezdička

V úvodu utkání se oba celky dostávaly do tempa poněkud vlažně a s ojedinělými šancemi na obou stranách si v poklidu poradily brankářky. První gól přinesla 18. minuta, kdy Hrobská hezkým lobem otevřela gólový účet zápasu. A další branky na sebe nenechaly dlouho čekat. Na 2:0 pro hosty zvýšila levačkou Beštová a v 36. minutě se trefila Zemjánková, která tak stylově oslavila své narozeniny. První půli gólem uzavřela Soukupová.

Druhý poločas už se hrál vyloženě na jednu bránu. Naše fotbalistky domácí celek jasně přehrávaly a z mnoha vytvořených šancí dokázaly několik z nich přetavit i v gól. Kozlíková střelou z dálky upravila na 5:0, o chvíli později svým druhým střeleckým zápisem zvyšovala na 6:0 Soukupová. Zbývající minuty přinesly ještě dvě dvoubrankové střelkyně. Nejdříve se dvakrát prosadila Rychtarová, v závěru zápasu pak i Kantarská. Do Prahy si naše ženy tedy odvezly vítězství 10:0.

Jan Vetyška, hlavní trenér: "Sehráli jsem teď ve třech dnech dvě velmi dobrá utkání. Proti chlapcům jsme si vyzkoušeli hru proti fyzicky zdatnému soupeři, holky byly nuceny provádět vše ve větší rychlosti a důrazu. Byl jsem z výkonu děvčat opravdu nadšen, nikomu nebylo co vytknout. V sobotu proti Čáslavi se jednalo o jiný typ zápasu, dostávali jsme více prostoru a navíc fyzicky soupeř s postupem času odpadával. Měli jsme tak možnost nacvičovat útočné mechanismy, kterým se v poslední době věnujeme. Opět jsem byl nadmíru spokojen s naši hrou, méně již s efektivitou v zakončení, ale to k těmto zápasům se spoustou šancí patří."

P Tým Tým Z S B
6. Lokomotiva Brno H. H. 4 5:17 3
7. FK Dukla Praha 4 3:16 3
8. FC Hradec Králové 4 3:20 3