f FK Dukla Praha | Reportáž ze zápasu: Zbrojovka Brno - Dukla Praha 0:4
PORTRÉTY Z JULISKYDaniel Tetour

Ženy porazily Brno a sezónu zakončily na pátém místě

5. 6. 2017 | Redakce

Ženy porazily Brno a sezónu zakončily na pátém místěV posledním ligovém zápase letošního ročníku zavítaly naše fotbalistky na půdu již jistě sestupující Zbrojovky Brno.

20. kolo, neděle 4. 6. 2017, 16:30, TCM Sladovnická, UMT
Zbrojovka Brno Zbrojovka Brno
0:4
(0:1)

Zbrojovka Brno: Soušková – Kubicová (81. Kubová), Kukučová, Oharková (46. Odehnalová), Kotlánová, Botková, Soquessa, Břenková, Honková, Lišková (85. Sadílková), Kratochvílová (46. Chrenková)
Dukla Praha: Dolejšová – Hajnová (71. Adámková), Košíková, Bažoutová, Rzycká – Kantarská (81. Sůrová), Zemjánková, Kozlíková, Beránková, Rychtarová (64. Beštová) – Soukupová (55. Čížková)
Branky: 25. Kantarská, 65., 71. Čížková, 75. Adámková
ŽK: Kukučová – Hajnová
Rozhodčí: Zaplatilová - Barašová, Soukupová
Diváci: 20

Úvodní čtvrthodinka mnoho krásy nepobrala a oba celky se nebyly schopny dostat do vážnější šance. V 21. minutě si první tutovku připsaly domácí hráčky. Kubicová postupovala sama na Dolejšovou, která svým zákrokem a za pomoci tyčky uchránila bezbrankový stav. Dukla odpověděla o chvilku později, kdy nadvakrát neuspěla Rychtarová. Nejdříve ji vychytala Soušková, z následného rohu pak dukelská křídelnice mířila hlavou mimo. Ve 27. minutě se již skóre utkání měnilo zásluhou specialistky na Brno Kantarské, která vstřelila sedmý gól ve čtvrtém zápase proti tomuto soupeři. První poločas zakončilo Brno dalším neproměněným samostatným únikem.

Druhá půle přinesla řadu příležitostí na obou stranách, prosadit se ale dokázaly pouze fotbalistky z Prahy. Hned dvakrát se do černého trefila střídající Čížková, gólový účet utkání uzavřela z trestného kopu taktéž střídající Adámková. Hostující hráčky zvítězily 4:0, Dolejšová popáté v řadě udržela čisté konto. Dukla tedy po velmi dobré formě v průběhu nadstavbové části první ligy žen obsadila stejně jako loni konečné páté místo s vyrovnaným počtem vstřelených a inkasovaných branek.