f FK Dukla Praha | Reportáž ze zápasu: Dukla Praha - Viktoria Plzeň 0:0
PORTRÉTY Z JULISKYPetr Malý

Ženy před fantastickou kulisou remizovaly s Plzní

29. 5. 2017 | Redakce

Ženy před fantastickou kulisou remizovaly s PlzníV posledním domácím zápase aktuální sezony přivítaly naše fotbalistky soupeřky z Plzně na hlavním stadionu na Julisce.

19. kolo, neděle 28. 5. 2017, 13:00, Juliska
Viktoria PlzeňViktoria Plzeň

Dukla Praha: Dolejšová – Ivanyshyn, Košíková, Bažoutová, Rzycká – Rychtarová (68. Beštová), Zemjánková (90. Dvorská), Kozlíková (90. Sůrová), Beránková, Kantarská (90. Koubová) – Čížková (82. Hajnová)
Viktoria Plzeň: Radová – Krejčová, Tauberová, Ondrášková, Nehodová, Plháková (80. Nesvedová), Pacandová, Markelová, Hanžlová, Mrázová, Ranglová
ŽK: Beránková (Dukla)
Rozhodčí: Šauflová - Špindlerová, Šulcová

Karty před zápasem byly rozdány naprosto jasně. Výhra domácích by znamenala jistotu pátého místa. Jakýkoliv jiný výsledek by tajenku nechal otevřenou až do závěrečného kola. Do zápasu hraného ve velkém horku vstoupily oba celky zodpovědně a stovky diváků se dlouho nemohly dočkat první příležitosti. Až v devatenácté minutě poslala míč nad branku Plzně Kozlíková. Vzápětí mohla využít výběhu Radové mimo pokutové území Kantarská, ale hlavičku nasměrovala vedle. To bylo z prvního poločasu vesměs vše, a do šaten se šlo za bezbrankového stavu.

V druhé půli tlak domácích fotbalistek sílil. Nejprve nepřekovala výborně chytající Radovou Kantarská, později ani Rychtarová. A tyto dvě hráčky sehrály roli i v největší šanci celého zápasu. Prvně jmenovaná předložila míč Rychtarové před prázdnou branku, ta však slabou střelou příležitostí pohrdla. V 67. minutě zahrozily i viktoriánky, ale Pacandová branku Dolejšové netrefila. V závěru si domácí hráčky vytvořily ještě dvě slibné šance. Nejprve se hezky individuálně prosadila Beštová, mířila však pouze doprostřed branky. Další možnost pak nevyužila Kantarská, když zblízka branku Radové netrefila. Dukla s Plzní se tedy před nejvyšší návštěvou v aktuálním ročníku první ligy žen rozešla smírně.