f FK Dukla Praha | Reportáž ze zápasu: Dukla Praha - Zbrojovka Brno 5:0
PORTRÉTY Z JULISKYIvan Ostojič

Ženy deklasovaly Brno

7. 5. 2017 | Redakce

Ženy deklasovaly BrnoNeuběhl ani měsíc a fotbalistky Dukly opět změřily síly se soupeřkami z Brna. Tentokrát byl k vidění zcela odlišný zápas s jasným výsledkem 5:0 pro domácí.

17. kolo, sobota 6. 5. 2017, 15:30, UMT Juliska
Zbrojovka BrnoZbrojovka Brno

Dukla Praha: Dolejšová – Ivanyshyn (65. Beštová), Košíková, Bažoutová, Rzycká – Kantarská, Beránková, Kozlíková (87. Sůrová), Zemjánková (70. Hajnová), Rychtarová (59. Dvorská) – Čížková (65. Soukupová)
Zbrojovka Brno: Soušková – Kubicová, Kukučová (72. Otrubová), Veselá (81. Haubertová), Botková, Vykouřilová (50. Kubová), Soquessa (57. Lišková), Břenková, Honková, Chrenková (65. Oharková), Kratochvílová
Branky: 6., 43., 88. Kantarská, 31. Kozlíková, 43. Čížková
Rozhodčí: Holakovská, Tůmová, Pachtová

Hned úvodní minuty přinesly změnu skóre. Centr Rzycké uklidila hlavou do branky Kantarská. Další gól mohly zaznamenat Rychtarová s Čížkovou, ale prvně jmenovanou vychytala Soušková, hlavičku Čížkové pak zastavila branková konstrukce. V 31. minutě už to bylo o dvě branky. Čížková vyzvala k sólu Kozlíkovou, která chladnokrevně zakončila k tyči. I nadále mohli diváci na Julisce sledovat trvalou převahu Dukly. Tečku za první půlí udělala krásná kombinace domácích hráček. Míč se po ose Kozlíková, Zemjánková, Kantarská, Čížková zastavil až v síti.

Stejně jako na začátku utkání, i druhý poločas začal rychlým gólem. Čížková vyslala Kantarskou do úniku a ta za pomoci „housliček“ brankářce Souškové rozvlnila síť počtvrté. Další možnosti přišly v podobě střely z dálky Rychtarové a zakončení velmi aktivní Kantarské, ale stav zůstával nezměněn. V 76. minutě se o slovo přihlásila i Zbrojovka, ale první brněnskou střelu na branku zlikvidovala Dolejšová. V závěru ještě Brno přečkalo velké šance Kozlíkové a Hajnové, ale dvě minuty před koncem přeci jenom inkasovalo popáté. Potřetí v zápase se prosadila Kantarská a uzavřela gólový účet zápasu.