f FK Dukla Praha | Reportáž ze zápasu: Dukla Praha - Viktoria Plzeň 3:4
PORTRÉTY Z JULISKYMichal Bezpalec
21. kolo, sobota 3. 6. 2017, 13:00, SK Nusle
Viktoria PlzeňViktoria Plzeň

Dukla Praha: Fojtíková – Lafková, Žilinská, Žáková, Zelenková, Krůtová, Veverková, Kaplanová, Ryndzak, Lišková, Lánská, Teissigová Si., Bačkovská
Viktoria Plzeň: Pančochova – Skalická, Hraničková, Belšánová, Remiášová, Polcarová, Vorlová, Štichová, Ajazi, Stejskalová, Pavlíčková, Trojanová, Klepsová, Holubová
Branky: 47., 57., 68. Lišková – 5., 63. Ajazi, 50. Polcarová, 52. Remiášová

V posledním utkání 1. ligy starších žákyň přijely naše baletky prověřit soupeřky z Plzně, dle minulých výsledků byly favoritkami. Ale jakoby si to naše baletky nepřipouštěly a s chutí se pustily do hry. Hned v prvních minutách se tlačily k soupeřkám, Lánská zatáhla míč, dala pod sebe, ale Lišková nezamířila přesně. Poslední jmenovaná následně zkusila zakončit z první, bohužel opět mimo tři tyče. Bohužel, nedáš, dostaneš. Po nedůrazu ve středu hřiště prosadila nejlepší hráčka soupeřek Anita Ajazi. Soupeřky se dostaly do vedení, ale do konce poločasu s nimi naše baletky držely krok. Těšně před poločasem ještě vybojovala míč Lišková, ale Bačkovské se zamotala.

V druhém poločase se do kralování pustila Terka Lišková, kdy vstřelila hattrick. Nejdříve dorazila vyražený míč. Následoval zákrok pře naším vápnem a z trestného kopu se nemýlila Polcarová. Další rána přišla po roku, když vzadu zůstala sama Remiášová a bez problémů skórovala. Dukla se nevzdávala a ke slovu se dostala opět Lišková, když levačkou křížem přes vápno zavěsila. Plzeň se opět ozvala, krásná průniková přihrávka do roztažené obrany 2:4. Dukla se stále nevzdává a na středu hřiště se do třetice prosadila Terka Lišková. I přes další snahu už se výsledek v posledních dvou minutách nezměnil.

Maruška Sůrová – trenérka:„Z naší strany krátké utkání na závěr sezóny. Možná jsem ty holky i něco naučila J. Ve hře se projevilo několik věcí, na které celou sezónu klademe velký důraz. Škoda, že jsme v prvním poločase neproměnily alespoň nějakou ze tří pořádných šancí, zápas se mohl vyvíjet úplně jinak. Jsem moc ráda, že jsme se během sezóny zvládly proti Plzni střelecky více prosazovat. A dovoluji si říct, že v sobotu jsme ji byly více než vyrovnaným soupeřem. Holky si minimálně remízu za předvedený výkon zasloužily.“

carbounion.czadidas.cztop4football.czfides.cz
carbounion2sportprogres.cznh-hotelsHET