f FK Dukla Praha | Reportáž ze zápasu: Dukla Praha - Sparta Praha 2:3
PORTRÉTY Z JULISKYMichal Bezpalec
19. kolo, středa 17. 5. 2017, 18:30, UMT Juliska
Sparta PrahaSparta Praha

Dukla Praha: Fojtíková – Smiley, Maulová, Kaplanová, Lánská, Krůtová, Žáková, Stoner, Veverková, Lišková, Chaloupková, Bělohlávková, Košatková, Zelenková
Sparta Praha: Kubištová – Dozorcová, Kadlecová, Krebsová, Shomstein, Machová, Pirklová, Paulenová, Galbavá, Mrázková, Frolíková, Foroughi-Dehnawi, Pokorná, Fryčová
Branky: 37., 55. Chaloupková – 3. Mrázková, 34. Shomstein, 70. Galbavá

Ve středu se na Julisce od 18:30 odehrálo odložené víkendové utkání. Soupeřkami nám byly žákyně Sparty. Favorit zápasu byl jasný.

Hostující hráčky se dostaly do vedení hned ve třetí minutě, kdy proměnila po rohovém kopu Mrázková. Naše baletky se ovšem brzkého vedení nezalekly a podávaly slušný týmový výkon. Sparta měla jasnou herní převahu, ale Duklačky soupeřky do pokutového území téměř nepustily. Ovšem ke konci poločasu uklidila výborně z první míč Shomstein a zvýšila vedení hostujících na 0:2. I přesto se Duklačky pustily do druhého poločasu s chutí a odhodláním. Chaloupková si poradila po chybě v hostující v obraně sama na brankářku a snížila na 1:2. Velký impuls pro domácí, studená sprcha pro hostující. Duklačky se tlačily do hry, dostupovaly Sparťanky, které kazily. Sparťanky si pár šancí vytvořily, ale neproměnily. Následně opět zaúřadovala Chaloupková a levačkou krásně uklidila na zadní tyč. Srovnáno na 2:2, nejistota na sparťanské straně by se dala krájet. Duklačky boj nevzdávaly a snažily se na maximum, Spartě se nedařilo podržet pořádně míč. Záchrana pro hostující přišla díky nastavení a nedostoupení ve středu hřiště. Sparta se štěstím zvítězila.

Maruška Sůrová – trenérka: „Věděly jsme, že jdeme do těžkého utkání. Opět jsme nezvládly první minuty utkání a dostaly zbytečně brzy branku. Ale to nás zřejmě probralo a začaly jsme se snažit plnit pokyny. Dostupování bylo slušné a často to vedlo k zisku míče nebo minimálně k autu v náš prospěch. Koncem poločasu jsme bohužel sledovaly míč, jak se krásně snáší a nikdo do střely nevystoupil. Přesto se holky pustily s chutí do hry druhého poločasu, nasazení bylo famózní. Po vstřelené kontaktní brance soupeřky ještě více znejistěly a kazily čím dál víc. Předváděly jsme týmový výkon a to přineslo i další zaslouženou branku. Škoda nastavení, naše holky si tentokrát remízu za předvedený výkon, píli, nasazení a bojovnost opravdu zasloužily.“

carbounion.czadidas.cztop4football.czfides.cz
carbounion2sportprogres.cznh-hotelsHET