f FK Dukla Praha | Reportáž ze zápasu: Mladá Boleslav - Dukla Praha 3:1
PORTRÉTY Z JULISKYFilip Rada

Juniorka podlehla lídrovi soutěže

8. 4. 2017 | Redakce

Juniorka podlehla lídrovi soutěžeStřetnutí dvanáctého celku s aktuálně vedoucím týmem soutěže. To nabídlo 23. kolo Juniorské ligy. Favorizovaná Mladá Boleslav dokázala na domácí půdě otočit pro ni zprvu nepříznivý vývoj utkání a zvítězit 3:1.

23. kolo, sobota 8. 4. 2017, 15:00, U Stadionu 1118/II, Mladá Boleslav
Mladá Boleslav Mladá Boleslav

Mladá Boleslav: Zeman – Kuhnel, Bojda (88. Novotný), Vodháněl, Dohnalík (63. Košek), Travys Albina, Kořínek, Kopa, Chramosta, Kysela (46. Zabilanský), Malpon Edwing.
Dukla Praha: Hruška – Luong, Šimůnek, Brabenec (65. Hájek), Stýblo, Koreš (85. Šahini), Dancák, Douděra, Vlček (83. Gábor), Brandner, Edmond.
Branky: 9. Bojda, 52. Zabilanský, 75. Bojda – 26. Brandner.
ŽK: 44. Bojda (MBL), 76. Travys Albina (MBL), 90. Košek.
Rozhodčí: Mikyska – Polák, Pospíšil.

Domácí mířili střelou zpoza vápna v 17. minutě pouze nad branku střeženou Hruškou. Na opačné straně stříleli hráči Dukly z hranice šestnáctky, ale domácí gólman byl pozorný a míč vyrazil. Ve 26. minutě se hosté z Julisky ujali vedení. Autorem úvodní přesné trefy zápasu byl Patrik Brandner. Šest minut před koncem prvního poločasu se Mladoboleslavským podařilo vyrovnat stav utkání. Tím, kdo se o to zasloužil, byl Daniel Bojda.

Hráči Mladé Boleslavi se zkraje druhé půle postarali o obrat skóre zásluhou Jiřího Zabilanského. Poté se Dukelští dostali do několika brejkových situací, ale gólový profit z nich nevytěžili. Na druhé straně hřiště se ke střele probojovali také domácí, ale brankář Hruška byl u své tyče připraven a ránu pokryl. Čtvrt hodiny před koncem řádné hrací doby zápasu udeřili Boleslavští potřetí a naposled. Svoji druhou branku zaznamenal Daniel Bojda.

Michal Kolomazník: "První půle byla herně poměrně vyrovnaná, dostali jsme se v ní po pěkné akci do vedení, bohužel zbytečná branka chvíli před koncem stanovila poločasový výsledek 1:1. Ve druhé půli jsme chtěli pokračovat v aktivní hře, ale po chybě brankáře šel soupeř do vedení a nás obdržená branka utlumila. Až po třetí brance v naší síti jsme zvýšili tlak, ale brankově se neprosadili."

carbounion.czadidas.cztop4football.czfides.cz
carbounion2sportprogres.cznh-hotelsHET