f FK Dukla Praha | Reportáž ze zápasu: Těrek Groznyj - Dukla Praha 2:3
PORTRÉTY Z JULISKYPetr Malý

Výhra proti čtvrtému týmu ruské ligy

5. 2. 2017 | Redakce

Výhra proti čtvrtému týmu ruské ligyStatisticky to byl zápas jako přes kopírák. Druhé utkání na tureckém soustředění skončilo stejným výsledkem jako to první. Výhru po dalším dramatickém závěru nad velmi kvalitním soupeřem zajistili Holenda, Olayinka a Hanousek.

PU, neděle 5. 2. 2017, 15:30, Kaya Pallazo Golf Rezort, Turecko | Zápas ON-LINE
Těrek Groznyj Těrek Groznyj

Těrek Groznyj: Godzyur – Utsiev, Semenov, Angel, Berisha – Kuziaev, Ivanov, Roshi, Torje, Mitrishev – Balaj.
Dukla Praha: Hruška - Kušnír (74. Olayinka), Šimůnek (46. Štetina), Smejkal, Podaný (58. Preisler) - Hanousek, Tetour (46. Bezpalec), Brejcha (67. Edmond) - Miloševič, Holenda (79. Mustedanagič), Juroška (87. Douděra).
Branky: 64. Holenda, 81. Olayinka, 84. Hanousek (pen.) – 70. Grozav, 87. Kuzjajev.

Žádné velké starosti nenadělala gólmanu Hruškovu střela jednoho z hráčů Těreku z 5. minuty utkání. Obdobně dopadla i situace po rychlém protiútoku ruského týmu o několik minut později. První zajímavou příležitostí na straně Dukly byla Miloševičova pumelice po odraženém míči z rohového kopu, která však mezi tři tyče nemířila. Hruška úspěšně zakročil i proti přízemní ráně, kterou vyprodukovali hráči v zeleném. I druhá šance Pražanů přišla z rohového kopu. Na centrovaný míč si naskočil Šimůnek, ale bohužel jej nedokázal nasměrovat do sítě.

Druhý poločas odstartoval nebezpečím plynoucím z rohového kopu Těreku, po kterém zakončoval jeden z útočníků nohou těsně vedle tyče Hruškovy brány. Gólu se hráči Dukly dočkali v 64. minutě. Na pravé straně hřiště Kušnír bleskurychle rozehrál přímý kop na JANA HOLENDU, který si osamocený před gólmanem věděl rady a zkušeně zakončil. Vedení Dukle nevydrželo příliš dlouho. V 68. minutě se po centru ze strany prosadil Gheourghe Grozav. Dukla si vzala vedení zpět v 81. minutě a stálo to za to. PETER OLAYINKA přeloboval střílenou přihrávkou vyběhnuvšího brankáře Godzyura. Hned 3 minuty na to proměnil MAREK HANOUSEK nařízený pokutový kop po faulu na Olayinku. Podobně jako v minulém utkání se s góly ve druhé půli roztrhl pytel. Na konci akce Těreku byl úspěšný střelec Darej Kuzjajev. Hráči ruského týmu sahali po vyrovnání v 89. minutě, kdy zahrávali penaltu nařízenou po Olayinkově faulu, ale proti Grozavově střele se parádním zákrokem vytáhl gólman Hruška.

Jaroslav Hynek: „I přesto, že už se poměrně hodně kumuluje únava, tak se nám ve všech fázích projevily mechanismy, na kterých pracujeme, a i když v tom nejsme úplně lehcí, tak si myslím, že se v tom kluci chovají dobře. V ofenzivě, v defenzivě i v přechodových fázích se nám dařily věci, na které se soustředíme. Jsem celkově spokojený i přesto, že v utkání byly poměrně divoké momenty.“

carbounion.czadidas.cztop4football.czfides.cz
carbounion2sportprogres.cznh-hotelsHET