f FK Dukla Praha | Reportáž ze zápasu: Vardar Skopje - Dukla Praha 2:3
PORTRÉTY Z JULISKYJakub Podaný

Vítězství nad Vardarem Skopje 3:2

2. 2. 2017 | Redakce

Vítězství nad Vardarem Skopje 3:2První utkání na soustředění v Turecku naši hráči zvládli a porazili makedonského soupeře 3:2. Zatímco první poločas byl na góly skoupý, ve druhém se s nimi roztrhl pytel. Přesnými střelci na straně Dukly byli Mustedanagič, Tetour a Brejcha.

PU, čtvrtek 2. 2. 2017, 14:30, IC Santai Football Center, Turecko | Zápas ON-LINE
Vardar Skopje Vardar Skopje

Vardar Skopje: Pacovski – Balotelli, Jonathan, Barseghyan, Demiri, Dimkov, Gligorov, Grozdanoski, Ljamcevski, Novak, Popov.
Dukla Praha: Rada - Kušnír (58. Miloševič), Šimůnek (46. Smejkal), Štetina, Preisler - Bezpalec (58. Hanousek), Mustedanagič (71. Edmond), Tetour (71. Brejcha) - Olayinka (58. Podaný), Holenda, Brandner (46. Juroška).
Branky: 60. Glišič, 90. Miloševič (vla.) – 64. Mustedanagič, 69. Tetour, 90+1. Brejcha

Po 5 minutách hry střílel z hranice vápna těsně mimo Mustedanagič. Další zajímavou příležitost ke skórování měli hráči ve žlutém na konci 19. minuty. Holenda z úhlu překonal gólmana Vardaru, toho však zastoupil před brankovou čarou jeden z obránců, který míč uklidil do bezpečí. V závěru prvního poločasu uháněl na Radu sám jeden z hráčů makedonského celku, ale dukelský gólman předvedl své rychlé nohy a včasným vyběhnutím zažehnal nebezpečí.

Na začátku druhého poločasu vyslal tvrdou střelu Holenda, ale Pacovski v bráně Vardaru zvládl míč vyrazit. Přesně po hodině hry šel tým ze Skopje do vedení. Přibližně metr za šestnáctkou se do skákavého míče opřel Glišič a míč zapadl do vzdálenější šibenice Radovy brány. Hned z protiútoku bylo však srovnáno. ZINEDIN MUSTEDANAGIČ se uvnitř pokutového území probojoval k míči a pod padajícím gólmanem poslal míč do sítě. Za další 4 minuty Dukla otočila skóre. Milimetrový Miloševičův centr našel hlavu DANIELA TETOURA, který s přispěním tyče překonal Pacovskiho. Definitivně mohl rozhodnout Edmond, ale ve velké šanci vytěsnil brankář jeho střelu na břevno. Následovala série obrovských příležitostí, ve které zazářil gólman soupeře. Nejprve opět proti nigerijskému útočníkovi a o několik vteřin později proti hlavičce Holendy. Soupeř vyrovnal minutu před koncem, když jeden z útočících hráčů otřel své zakončení o Miloševiče, od kterého se odrazilo nechytatelně k tyči. To však nebylo vše. Holenda na druhé straně hřiště vybídl přihrávkou pod sebe ke skórování ONDŘEJE BREJCHU a ten svou střelou zařídil vítězství pro tým z Julisky.

Jaroslav Hynek: „Dnes jsem chtěl, aby bylo vidět, jak dokážeme pracovat v kompaktním bloku po celém hřišti v ofenzivně i v defenzivě. Myslím si, že to jsme celý zápas plnili. Ačkoliv byl soupeř velice kvalitní, dokázal skvěle kombinovat, tak celý první poločas jsme soupeře nepustili k tomu, aby ohrozil Radu. S prvním poločasem, co se týká defenzivní stránky, jsem byl spokojený. Nebezpečnost v ofenzivě v první půli přicházela hlavně od Honzy Holendy, který tam měl dvě příležitosti. Prohrávali jsme brankou z ničeho, která pro daného hráče byla životní trefou. Hned jsme ale dokázali zareagovat. Zizu svým premiérovým gólem vyrovnal a Dan Tetour přidal druhý gól. Poté jsme měli velmi silné držení míče, dostali jsme se do dalších 3 až 4 příležitostí ke skórování, ale neproměnili jsme je a vzápětí jsme si dali vlastní branku. Naštěstí na druhé straně Holenda připravil gól Ondrovi Brejchovi. Jsem rád, že jsme zápas dokázali otočit a že až do nastaveného času jsme šli za vítězstvím.“

carbounion.czadidas.cztop4football.czfides.cz
carbounion2sportprogres.cznh-hotels