SK Dynamo Č. Budějovice

5:3

(4:0)

9. kolo, Starší žáci U14 2014/15

Sestava hosté: Šerák - Holoubek, Hodek, Vožický, Janda (36. Novichikhin) - Dostál, Urban (36. Novák), Matoušek (36. Linhart) - Kozel, Javorský, Janků.

• Branky: 55. Linhart (Hodek), 65. Hodek (PK), 68. Janků (Dostál, Kozel).

Eric Čala: "Do utkání jsme vstoupili dobře a v prvních minutách nic nenasvědčovalo tomu, jak netrpělivě budeme působit při hře s míčem ale i bez něj. V prvním poločase jsme předvedli několik solidních momentů, ale nepovedlo se nám na úspěšně zahrané kombinace nabalovat víc a víc kvality. Přesně opačně jsme si ale počínali při nesprávném postavení při bránění, nepřesných přihrávkách, zbrklosti při rozehrávce po celém hřišti a dalších herních činnostech. Tady jsme nabalovali nesprávné a nekvalitní řešení na další a další. Domácí drželi celý první poločas v zápase 3 rozdíloví hráči, kteří zdá se rozhodli i zápas. Po přestávce jsme jak my tak i domácí prostřídali. Nám do hry vnesl kvalitu Novas, a taky Hody s Jankysem se chytili (když si měnili místo v záloze a na křídle). Domácí stáhli taky dva své nejvýraznější hráče. Začátek této poloviny vypadal zpočátku stejně jako první půle a domácí zvýšili již na 5:0. Postupně jsme vnesli do hry kvalitu na míči a začali se výrazněji přesazovat. První gól Linhiho z rohu nás nakopl a postupně snižoval rozdíl skóre Hody (penalta) a po krásné kombinaci Davida a Dana na křídle taky Jankys, který doklepával do prázdné branky. Znovu jsme viděli záblesky kvalitní hry na míči a kluci jasně ukázali, že můžou být umělci. Každý umělec by měl v sobě mít ale i výraznou část bojovníka, což nám momentálně často schází jak při bránění tak při útočení."