Ztráta bodů B-týmu Dukly ve druhém jarním kole s B- týmem SK Dynamo České Budějovice

10.03.2024, 10:15
UMT Satalice

0:1

(0:1)

17. kolo, B-tým 2023/2024 - ČFL Skupina A

SK Dynamo České Budějovice B

Sestava domácí: Štefan (46. Gothard) –Bilstrup (61. Hübl), Kocman (83. Káža), Krenciv (K), Krejčí – Bačinský, Atsuta, Uhlíř – Ulman, Jelínek (73. Nikl), Magdi

Sestava hosté: Andrew – Němeček (68. Zíka), Novák, Čoudek, Jungbauer, Malecha (K), Böhm, Hák (90+3 Zevl) – Bečvář, Šimoník (90+1 Němec), Gantogtokh (68. Faltus)

• Branky:Böhm (12. min. pok. kop)-

ŽK:A. Majer (trenér 75. min.)-<Čoudek (39. min.), Faltus (80. min.)/p>

ČK:0

Rozhodčí:Lovětínský - Havlík, Janíček

V sedmnáctém kole ČFL, sk. A přivítala rezerva B-týmu Dukly na UMT v Satalicích tým SK Dynamo České Budějovice. V podzimní části si Dukla přivezla cennou výhru z Českých Budějovic 3:2, když střelci branek byli F. Lehký (2 branky) a O. Jelínek. Rezervní tým Dukly využil v tomto zápase z lavičky A-týmu Dukly k udržení zápasové praxe brankáře J. Štefana. V zápase, v němž hosté vycházeli ze z rozestavení 4-3-3, se hosté dostali do vedení po zaváhání v rozehrávce Dukly a následném faulu brankou z pokutového kopu již ve 12. minutě a toto vedení si udrželi až do konce zápasu i přes veškerou snahu mladíků Dukly o vyrovnání skóre. V zápase, v němž obranné řady převyšovaly útočné snahy protivníka, nebyly k vidění téměř žádné střely směřující přímo na branku.

Od úvodních minut bylo zřejmé, že na sebe narazila vyrovnaná mužstva, obě v rozestavení 4-3-3. Hosté s vysokými obránci a napadáním rozehrávky Dukly ve trojici se snažili donutit hrát Duklu dlouhé míče, což se jim z počátku dařilo, navíc, když ve 12 minutě po zaváhání v rozehrávce Dukly donutili brankáře Dukly k faulu v pokutovém území a z následného pokutového kopu se dostali střelou středního záložníka Böhma do vedení 0:1. Brankář Dukly byl v souboji s útočníkem hostí Šimoníkem zraněn a o poločase musel střídat.

Postupem času Dukla si s pressinkem hostí poradila a nápaditou kombinací záložní řady si vytvořila po úvodních 25 minutách mírnou převahu. Protože však obrana hostí stačila útočné snahy Dukly včas pokrýt, šlo se do kabin na poločasovou přestávku na stavu 0:1, když útočníci Dukly neměli dostatek času a prostoru na přesné zakončení a tak všechny střelecké pokusy Dukly v první půli skončily vedle hostující branky. Hosté v první půli byli na tom se střeleckou potencí obdobně a tak pouze střela z pokutového kopu ve 12. minutě, z níž vstřelili vítěznou branku a střelecký pokus levého křídelníka Gantoktokha z 29. minuty mířily na branku Dukly.

Ve druhé půli Dukla vystřídala zraněného brankáře J. Štefana L. Gothardem a hra pokračovala za mírné herní převahy Dukly. I tak ale střelecké pokusy Dukly mířily mimo tyče vysokého hostujícího brankáře Andrewa. Dukla pak se snažila více otevřít obranu a hosté v závěrečné desetiminutovce druhé půle se dostali do tří nebezpečných zakončení v 83. a 86. minutě, kdy brankář L. Gothard zneškodnil 3 brankové příležitosti hostí. Nejblíže vyrovnání pak byla Dukla v 89. minutě, když po faulu hostující obrany zahrávala Dukla trestný kop z pravé spojky z 22 metrů, ale střelu Ch. Bačinského směřující do levého vinglu stačil výtečným zákrokem hostující brankář Andrew vyškrábnout na rohový kop.

Dukla tak poprvé od 24. září 2023 v mistrovském zápase nebodovala a ztratila všechny tři body.

Hodnocení zápasu trenérem B-týmu Dukly A. Majerem:

„Dnes o výsledku rozhodly dvě věci, a to, naše velká chyba v úvodu zápasu a potom to, jak nezvládáme finální fázi hry, to znamená situace kolem vápna a ve vápně soupeře, protože, co se týče způsobu hry, tak si myslím, že Budějovice, které jsou, jinak velmi silné a každého soupeře poměrně významně přehrávají, tak dnes to bylo naopak a přehrávali jsme je my. Těžko se klukům něco vytýká, ale ta finální fáze byla slabá a proto jsme pak ani to zaváhání z úvodu zápasu nenapravili.“