Zasloužená dělba bodů B-týmu Dukly v prvním jarním kole se Slavií Karlovy Vary

1:1

(0:1)

16. kolo, B-tým 2023/2024 - ČFL Skupina A

FC Slavia Karlovy Vary

Sestava domácí: Štefan –Ulman, (46. Krejčí), Kocman, Krenciv (K), Fojt – Lehký (84. Bačinský), Atsuta, Hübl (46. Nikl) – Hrubeš, Jelínek (72. Uhlíř), Magdi

Sestava hosté: Chára – Markovych M., Tagne Youta, Pěkný (K), Žilák – Ostapenko, Vyleta, Didier L. (92. Antonov), Alozie J. (88. Shulika) – Horník, Milidrag (78. Krčma)

• Branky:J. Hrubeš (75.min.)- Horník (29. min.)

ŽK:N. Krenciv (62. min.)- Horník (35. min.), Vyleta (37. min.), Alozie (52. min.), Markovych M. (75. min.), Krčma (84. min.), Žilák (87. min.)

ČK: 0

Rozhodčí: Kvaček - Fišer, Fojtík

Delegát:Krejčí

V šestnáctém kole ČFL, sk. A přivítala rezerva B-týmu Dukly na UMT v Satalicích houževnatý celek, FC Slavia Karlovy Vary. V podzimní části si Dukla přivezla cennou jednogólovou výhru z lázeňského města ze západu Čech.

Rezervní tým Dukly využil v tomto zápase hráče z lavičky A-týmu Dukly k udržení jejich zápasové praxe, a tak v brance vypomohl J. Štefan, v záloze F. Lehký a v útoku J. Hrubeš. V zápase, v němž hosté vycházeli ze zhuštěného obranného bloku v rozestavení 4-4-2, se Dukla snažila přejít přes tento zhuštěný val o hloubce 20-25 metrů, když k napadání rozehrávky Dukly hosté přistupovali ve středním pásmu 10-15 metrů na půli Dukly, trpělivou kombinační hrou. Tato taktika hostům vydržela po celý zápas, navíc, když se dostali zaslouženě, i když šťastnou brankou S. Horníka, ve 29, minutě do vedení 0:1.

Hostující tým oproti podzimnímu kolu omladil v průměru téměř o dva roky, takže s průměrným věkem 22 let byl téměř o dva roky starší, než „mladíci Dukly“. Hosté začali trpělivě s obranným blokem, z něhož vyráželi do rychlých kontrů hraných přes dva vysunuté útočníky Horníka a Milidraga, podporované krajními záložníky rychlým a technicky zdatným J. Aloiziem a Ostapenkem. Domácí tým hrál opatrně v rozehrávce, v prvním poločase, až příliš a pomalá rozehrávka nahrávala hostím, kteří v obranném bloku stačili vykrývat nebezpečné prostory. Napovídá tomu i statistika první půle, kdy hosté zahrávali 9 rohových kopů, vystřelili dvě střely na branku Dukly, proti jediné střele dukláků směřující na branku Karlových Var. Dukla si během první půle vytvořila jedinou brankovou šanci, když po trestném kopu Fojta zakončoval A. Kocman ze 6 metrů vedle.

O poločasové přestávce Dukla vystřídala dva hráče a „čerstvá krev“ i zrychlení hry domácími přenesla převahu Dukly, zvýšení aktivity a zasloužené vyrovnání skóre. Hosté postupem času „nestíhali“ a pomáhali si obranné fázi fauly, což se promítlo i ve 4 udělených žlutých kartách hostům během druhého poločasu proti jediné žluté kartě udělené rozhodčím Kvačkem hráčům Dukly. Dukla pak směrovala na branku hostí ve druhém poločase dvě střely, zatímco hosté ve druhé půli na branku Dukly nezamířili ani jednou přesně. Dukla po poločasové přestávce zvýšila tlak hosty, nejdříve sice hosté spálili v 63. min. gólovou šanci, když se výborným zákrokem zaskvěl v brance Dukly J. Štefan, ale pak Dukla vyslala v 67. min. neméně nebezpečnou střelu Š. Niklem z 22 m, se kterou měl hostující brankář Chára plné ruce práce a pak v 75. min. se v pokutovém území po průniku R. Fojta nejlépe zorientoval J. Hrubeš a zaslouženě z 8 metrů vyrovnal na 1:1.

Skóre v jednotlivých polovinách zápasu tak odpovídá průběhu hry a obě mužstva tak nakonec musela být se ziskem bodu spokojena.

.

Hodnocení trenéra

Aleš Majer (FK Dukla Praha): „Nám dnes nevyšel první poločas, měli jsme málo pohybu, byli jsme málo agresivní, soupeř nás v tomhle předčil. Přestože jsme ho nepouštěli do žádných vážných příležitostí, tak tam měl dost standardních situací a vlastně z jedné jsme dostali náhodný gól, když náš hráč odhlavičkoval balón a trefil hráče soupeře.

Až ve druhém poločase jsme se trošku zlepšili, ten pohyb už byl lepší, asi jsme zaslouženě vyrovnali, na druhou stranu, přestože proti Karlovým Varům se vždycky hraje těžko, protože jsou velice důslední a dobře brání a jsou velmi dobře organizovaní, tak měli jsme podat lepší výkon a na víc než bod to dnes nebylo.“

Hodnocení zápasu trenérem B-týmu Dukly A. Majerem: „Nám dnes nevyšel první poločas, měli jsme málo pohybu, byli jsme málo agresivní, soupeř nás v tomhle předčil. Přestože jsme ho nepouštěli do žádných vážných příležitostí, tak tam měl dost standardních situací a vlastně z jedné jsme dostali náhodný gól, když náš hráč odhlavičkoval balón a trefil hráče soupeře. Až ve druhém poločase jsme se trošku zlepšili, ten pohyb už byl lepší, asi jsme zaslouženě vyrovnali, na druhou stranu, přestože proti Karlovým Varům se vždycky hraje těžko, protože jsou velice důslední a dobře brání a jsou velmi dobře organizovaní, tak měli jsme podat lepší výkon a na víc než bod to dnes nebylo.“