Slezský FC Opava

2:0

(2:0)

5. kolo, MOL Cup 2023/24

Sestava domácí: L. Číž – Hýbl (87. Haitl), Janoščín (C), Srubek, Kopečný – Omale – Rezek (78. Kadlec), Blecha, Málek, Přichystal (67. Rataj) – Vaněček (67. Marzuq). Náhradníci: Richter – Pejša, Velička.

Sestava hosté: Rada – Holiš (74. Buchvaldek), Peterka (C), Hašek – Helešic, Kozel (62. Moulis), Kozma, J. Hora I, M. Douděra (46. Ullman) – Mešanović (74. Zeronik), Matějka. Náhradníci: Šťovíček – Vondrášek, Jeřábek.

• Branky: 37. Blecha, 39. Přichystal

ŽK: 30. Omale, 56. Janočšín - 56. Mešanović, 76. Peterka

ČK: Matějka

Rozhodčí: Kvítek – Matoušek, Hádek

Počet diváků: 3125.
    Střely na bránu: 6:1 Střely mimo: 3:3 Rohy:2:6.
  • Diváci: 3125
Ve čtvrtfinále MOL Cupu narazila Dukla Praha na SFC Opava. Opatrný začátek prolomila červená karta Matějky, po které se prosadili Blecha a Přichystal. Po změně stran Slezané pouze kontrolovali vývoj zápasu a po výhře 2:0 postupují do semifinále národního poháru.

Utkání bylo od svého začátku opatrné na obou stranách. Slezané i hosté většinou vyčkávali na chyby svého soupeře a na dostřel branky se tak týmy dostávaly především po protiútocích.

Důležitý moment nastal ve čtyřiadvacáté minutě. Lukáš Matějka při snaze zpracovat míč trefil kopačkou kapitána Janoščína a byl vyloučen. Pražané ani tak neubrali ze svého tempa. Mešanovićova šance v sedmadvacáté minutě byla přerušena kvůli ofsajdu.

Osm minut před poločasovou pauzou domácí využili své přesilovky. Centr Filipa Blechy z levé strany se odrazil od zadní tyčky a zapadl až do branky. Navíc domácí brzy udeřili podruhé.

Krátce po první brance poslal dlouhý míč do vápna hostujícího celku Jaroslav Málek. Ačkoliv jeho prvotní centr odvrátil kapitán Peterka, k následné dorážce se však dostal Jakub Přichystal, který zamířil přesně do pravé části branky.

Po změně stran poprvé výrazněji zahrozil celek z Julisky. Mešanović uvnitř vápna ale nepřešel přes Janoščína. Na druhé straně se do velké šance dostal Kopečný, který ale rychlý protiútok nezakončil přesně.

Slezané s postupem času více drželi balon na svých kopačkách a kontrolovali tempo hry. Dukla ani přes bojovný výkon nedokázala duel zdramatizovat a po porážce 2:0 končí ve čtvrtfinále MOL Cupu.

Jiří Vágner (FK Dukla Praha): Jsem rád, že jsme se po dlouhé zimní pauze vrátili do zápasového tempa. Myslím si, že jsme odehráli poměrně slušné utkání, přestože jsme nepostoupili do semifinále. Zápas ovlivnilo vyloučení Lukáše Matějky, které přišlo brzy v zápase (pozn. red.: v 24. minutě) a za krátkou dobu jsme dostali dva rychlé góly, což celý zápas rozhodlo. Druhou půli jsme odehráli dobře s míčem na kopačkách i v obranné fázi, kde jsme Opavu do ničeho nepustili. Je potřeba ale říct, že jsme si zároveň nevytvořili příliš gólových příležitostí.
Příští týden nás čeká Zbrojovka Brno na domácím hřišti a jsme rádi, že jsme odehráli generálku na horké půdě v Opavě. Dnešní utkání mělo kvalitní parametry. Doufám, že na ligový zápas budeme dobře připraveni a jarní část F:NL zahájíme úspěšně.