15. kolo, B-tým 2023/2024 - ČFL Skupina A

FC Viktoria Plzeň B

Gothard – Ulman (63. Kocman), Krejčí, Krenciv (K), Fojt –Shoya, Zapletal A. (90+3. Bilstrup), Bačinský (16. Nikl) – Grunnet (63. Hübl), Lehký, Magdi (63. Mikeš)

Sváček –Vacek, Čihák (K), Vach, Doubek – Lörinz, Deml – Planeta (73. Fišer) – Vrba (80. Hašek), Nováček (86. Chalupa), Krůta (73. Štauber)

• Branky: 83. min. S. Atsuta, 86. H. Hübl - 44. min. Vrba, 66. min. Krůta ŽK: Lehký 10. min., Krenciv 43. min. - Sváček 90. + 4. min. Rozhodčí: Vít - Vojtěch, Jiříček
V patnáctém kole ČFL, sk. A přivítala rezerva B-týmu Dukly na domácím hřišti na UMT v Satalicích za slunečného počasí hosty z Plzně. FC Viktoria Plzeň B v minulém ročníku ČFL obsadila třetí místo se ziskem 54 bodů, jedenáctá rezerva Dukly Praha získala o třicet osm bodů. V podzimní části před rokem ve 14. kole rezerva Dukly prohrála v Plzni 1:3, když na konečný stav upravoval v poslední minutě J. Štefančin a v jarní části jsme pak v Přední Kopanině na domácím hřišti porazili Viktorii Plzeň 2?1, po poločase 1:1, když střelci branek Dukly byli R. Fojt a Ch. Bačinský. V uplynulém, čtrnáctém, kole Viktorie Plzeň B doma vyhrála nad Slavií Karlovy Vary 2:1 a po čtrnácti kolech byla na šestém místě tabulky ČFL, sk. A se ziskem dvacetidvou bodů, s tříbodovou ztrátou na čtvrtou Povltavskou FA a dvanáctibodovou ztrátou na první S. Hostouň. B-tým Dukly, který ve čtrnáctém kole remizoval na hřišti FK Robstav v Přešticích 2:2, byl po odehraných 14 kolech se ziskem 17 bodů na 9. místě aktuální tabulky ČFL. Rezervní tým Dukly využil v tomto zápase hráče z lavičky A-týmu k udržení jejich zápasové praxe a k rozehrání po zranění. V útoku tak vypomohl F. Lehký, navíc z dorostu U-19 vypomohl z lavičky v útoku F. Mikeš, který před dvěma dny v celostátní dorostenecké lize dvěma góly přispěl k porážce FC Slovácko. V kvalitním rychlém a důrazném a oboustranně herně vyrovnaném zápase hraném v tempu, v průměru o rok zkušenější hosté se ujali v samém závěru první půle vedení, které navýšili na rozdíl dvou branek v 66. minutě. Oba góly padly po rychlých útočných akcích. Mladíci Dukly v poslední desetiminutovce po zásluze vyrovnali na konečných 2:2. Do utkání vstoupili aktivněji hosté z Plzně. Běhen první čtvrthodiny zahrávali dva rohové kopy a vystřelili dvakrát na branku Dukly, z toho jednou musel zasahovat brankář L. Gothard. Dukla poprvé vystřelila na branku soupeře ke konci první půlhodinky, když střelcem byl A. Magdi, ale jeho střelu z hranice pokutového území hostující brankář Sváček chytil. Dukla si pak vypracovala i gólovou příležitost, kterou ale na malém vápně zmařil v poslední chvíli záložník Plzně Lörinz. V poslední patnáctiminutovce prvního poločasu byli pak opět aktivnější hosté, kteří v 31. minutě nastřelili v gólové příležitosti ostrou ranou tyč duklácké branky, o dvě minuty později pak opět v další brankové příležitosti plzeňští zakončovali prudkou střelou levého obránce Doubka z 8 metrů jen ¼ metru nad levým vinglem. Dukla kontrovala dvěma rohovými kopy, ale hosté pak udeřili v dvě minuty před přestávkou, když v brakové příležitosti tentokrát nezaváhal hostující levý útočník Vrba a tvrdou ranou z pravé spojky ze 12 metrů nedal šanci brankáři Dukly příležitost zasáhnout a zaslouženě dostal hostující Viktoriány do jednobrankového vedení. Do druhé půle vstoupili aktivněji dukláci, ale po úvodní desetiminutovce opět hosté vysokým presinkem získávali územní převahu, kterou proměnili v 66. minutě po rychlé kombinační akci ve dvougólové vedení, když střelcem druhé branky hostí byl ze 7 metrů levý útočník Krůta. Když pak hosté v 82. minutě neproměnili svoji brankovou příležitost Štauberem, jehož střela z 8 metrů skončila 2 metry vedle, přišlo na řadu pravidlo „nedáš – dostaneš“. Dukla snížila v 83. minutě na 1:2 první brankou Sh. Atsuty v B-týmu Dukly a hned o tři minuty později vyrovnala brankou H. Hübla. V 88. minutě pak dokonce měl na kopačkách vítěznou branku Dukly F. Mikeš, ale jeho ostrou přízemní střelu z 8 metrů hostující brankář Sváček velmi dobrým zákrokem stačil krýt. Dukla tak v podzimní části získala zaslouženě další bod za již devátou remízu a se ziskem 18 bodů si obsadila 9. místo po skončení podzimní části ČFL sk. A.

Hodnocení zápasu trenérem B-týmu Dukly A. Majerem:

„Dneska vynikající utkání, co se týče intenzity tak nasazení od obou týmů. Bylo znát, že na sebe narazila dvě podobně hrající mužstva, která chtějí hrát útočně, aktivně napadat soupeře v rozehrávce. Plzeň byla asi v některých fázích zápasu o trošku lepší, protože tam mají některé zkušenější hráče, které my nemáme, ale zase takové to nasazení a potom i kvalita při těch dvou gólových situacích, kdy jsme vyrovnali z 0:2 na 2:2, tak jsme to dotáhli do deváté remízy na podzim, což je neuvěřitelné, sice, samozřejmě, nejsou ty výhry, ale zase nejsou ani porážky.

Jenom tak krátce k podzimu, myslím si, že co se týče výsledkového, bodového zisku, tak si toho musíme vážit, protože jsme měli opravdu hodně mladé mužstvo, takhle mladé jsme ho nikdy neměli, za tu dobu, co jsem u béčka, ti kluci si ty body zasloužili, vybojovali. Budeme pracovat na tom, abychom přes zimu zaznamenali jak herní, tak i třeba to výsledkové zlepšení v podobě většího počtu výher.“