14. kolo, B-tým 2023/2024 - ČFL Skupina A

FK Dukla Praha B

Hrabačka – Tvaroh, Chocholoušek (K), Musa, Rádl – Šulc, Petr, Rossmann – Brabec, Štursa, Havel

Gothard – Ulman (46. Hübl), Krejčí, Kocman, Fojt – Hudec, Kreciv (K), Zapletal A. (67. Atsuta) – Hrubeš (67. Grunnet), Lehký (93. Nikl), Magdi (86. Bačinský)

• Branky: Štursa 2 (7. a 37.min.) - F. Lehký 2 (42. a 69. min.) ŽK: Musa (46. min.), Tvaroh (73. min.) - Atsuta (71. min.) Rozhodčí: Hányš - Šmat, Melničuk
Ve čtrnáctém kole ČFL, sk. A zajížděla rezerva B-týmu Dukly na trávu do Přeštic, na zápas s týmem FK Robstav. V minulé sezoně byla ve vzájemných zápasech úspěšnější DUKLA po výsledcích 3 : 3 v Přední Kopanině (střelci gólů 2 x J. Hrubeš a J. Hodek) a 4 : 1 v Přešticích (střelci branek 2 x O. Jelínek, M. Douděra a F. Lehký). V předcházejícím 13. kole oba soupeři remizovali, ROBSTAV v Karlových Varech 1 : 1 a DUKLA s Povltavskou FA 3 : 3. V průběžné tabulce patřílo ROBSTAVU 10. místo, na svém kontě měl 13 bodů. DUKLA byla osmá se ziskem 16 bodů. Rezervní tým Dukly využil v tomto zápase hráče z lavičky A-týmu Dukly k udržení jejich zápasové praxe a k rozehrání po zranění, kteří vyztužili všechny řady, a tak v záloze vypomohl J. Hudec a v útoku J. Hrubeš a F. Lehký. V zápase, v němž domácí nastoupili v rozestavení 4-3-3, se Robstav snažil využít v průměru o pět let zkušenější kádr, v první půli hrající na rychlé brejky a využívající střelecky disponovaného Štursu v útoku a v jedné fázi druhého poločasu i vysunutým vysokým presinkem. Domácí Robstav se dostal po rychlých akcích do dvougólového vedení, které Dukla do přestávky snížila na jednobrankový rozdíl a pak dvacet minut před koncem dokonce vyrovnala. Dukla pak, přes veškerou snahu domácích, bod za remízu ubojovala. Mladý tým Dukly si tak odváží ze hřiště FK Robstav z Přeštic cenný bod.

Hodnocení zápasu trenérem B-týmu Dukly A. Majerem:

„První poločas se mi zdál takový „nahoru dolů“, protože my jsme tam hned asi ve třetí minutě nastřelili břevno, pak zase domácí šli z první šance do vedení a ten první poločas byl tak na šance asi čtyři tři pro domácí. Nám se moc nedařilo herně, byli jsme tam nepřesní v některých přechodových fázích, myslím si, kdybychom v tom byli přesnější, že bychom byli schopni soupeře v té finální části přehrát. Jsme rádi, že se nám do poločasu podařilo snížit na 2:1. To nás udrželo ve hře. Druhý poločas nás domácí zatlačili díky dobrým centrům, dobrým míčům za obranu a my jsme se z toho asi na pět minut dostali a v té pětiminutovce jsme vyrovnali a pak už jsme do konce tu remízu spíš uhlídali. Takže fotbalový pánbů to rozdělil, minule jsme dva body ztratili a dnes jsme jeden získali.“