12. kolo, B-tým 2023/2024 - ČFL Skupina A

Štorc – Maione, Jedlička, Matějka, Podzimek (K) – Veselý (78. Sprinz), Tichý, Hruška – Michl, Tesař, Osmani

Štefan – Ulman, Krejčí, Kreciv (K), Holiš – Hudec , Kozma (78. Atsuta Sh.), Zapletal A. (90. Kocman) – Buchvaldek (70. Hübl), Mikeš, Magdi (70. Grunnet J.)

• ŽK: Matějka (90.+2. min) - Krenciv (88. min.), Holiš (90.+2.min.) ČK: 0 Rozhodčí: Švorc - Polena, Klátil
Ve dvanáctém kole ČFL, sk. A zajížděla rezerva B-týmu Dukly do Holešovic, na hřiště tradičního soupeře FK Loko Vltavín. V uplynulém ročníku domácí tým skončil v tabulce ČFL, sk. A na čtvrtém místě se ziskem 54 bodů. Rezerva Dukly Praha obsadila 11. pozici v ČFL, sk. A se ziskem 38 bodů. Na podzim 2022 ve druhém kole Dukla B vyhrála na domácím hřišti na Lokomotivou 2:1, po poločase 1:1, když střelci Dukly byli F. Špatenka a Q. Adediran. V jarní odvetě v 17. kole na hřišti Lokomotivy Dukla prohrála 3:1 po poločase 1:0, když na průběžný stav 1:1 vyrovnával M. Douděra. V uplynulém kole B-tým Dukly remizoval na domácím hřišti s Královým Dvorem 1:1 a Loko Vltavín prohrála v Karlových Varech s místní Slavií 2:1. Po jedenácti odehraných kolech tak měla Loko Vltavín na svém kontě 9 bodů na patnáctém místě tabulky ČFL, sk. A, jeden bod za čtrnáctým Táborskem, rezerva Dukly se ziskem 14 bodů zaujímala osmé místo v tabulce. Rezervní tým Dukly využil v tomto zápase hráče z lavičky A-týmu Dukly k udržení jejich zápasové praxe a k rozehrání po zranění, kteří vyztužili všechny řady, a tak v brance vypomohl J. Štefan, v obraně R. Holiš, v záloze J. Hudec a D. Kozma a v útoku L. Buchvaldek. V zápase, v němž domácí nastoupili v rozestavení 4-3-3, se Lokomotiva/Vltavín snažila využít zkušenější a věkově vyvážený kádr složený ze zkušených třicátníků, hráčů střední generace i hráčů do 20 let s hrou zezadu na jistotu a rychlým přechodem do útoku, především po křídlech. Rezerva Dukly ve snaze neinkasovat volila k překonání obrany domácích dlouhé nákopy a tak plynulých akcí vedoucích k vytvoření gólové příležitosti bylo v prvním poločase jako šafránu. V průběhu prvního poločasu tak domácí zahrozili ze dvou zakončení a Dukla z jediné akce. Střely domácích však mířily vedle branky Dukly a šanci Dukly zlikvidoval domácí brankář Štorc. Stejný ráz zápasu pokračoval i ve druhém poločase, když pak tlak domácího mužstva rostl od 55. minuty, ale obrana Dukly v čele s brankářem J. Štefanem byla vždy na místě a když pak ani dvě pološance Dukly neskončily v síti domácích, rozešly se oba týmy za bezbrankového stavu 0:0. Mladý tým Dukly si tak odváží ze hřiště Lokomotivy z Holešovic cenný bod.

Hodnocení zápasu trenérem B-týmu Dukly A. Majerem:

„My jsme věděli, že přestože jsme dnes odehráli utkání se soupeřem, který je v nižších patrech tabulky, tak jejich herní výkony tomuto umístění neodpovídají, což se i potvrdilo. Myslím, že domácí hráli výborně, po většinu zápasu byli lepším mužstvem. Nám se příliš nedařilo a dnes máme bod díky trošce štěstí, výkonu Kuby Štefana v brance a vynikajícímu výkonu stoperské dvojice Krejčí – Krenciv. Díky tomu jsme dnes získali bod, ale pro domácí je to nezasloužený výsledek, zasloužili si vítězství.“