10. kolo, B-tým 2023/2024 - ČFL Skupina A

FK Dukla Praha B

Keller – Herc, Čížek A., Venc, Fric – Kunc (68. Lauko), Zahálka (K), Čácha (86. Kolář), Záruba (78. Martinic) – Koutecký, Šiler

Štefan – Ulman, Kozma (46. Čížek D.), Kreciv (K), Fojt – Nikl (61. Zapletal A.), Bačinský (61. Krejčí) Hudec, – Hübl (90. Kocman) , Špatenka, Magdi

• Branky: Šiler (43. min.) - Magdi (68. min.) ŽK: Šiler (28. min.), Čížek A. (74. min.), Fric (87. min.) - Krenciv (90. min.) Rozhodčí: Flade - Nedvěd, Hanzal
V desátém kole ČFL, sk. A zajížděla rezerva B-týmu Dukly do Kobylis, na hřiště tradičního soupeře FK Admira Praha. V uplynulém ročníku domácí tým skončila v tabulce ČFL, sk. A na pátém místě se ziskem 50 bodů. Rezerva Dukly Praha obsadila 11. pozici v ČFL, sk. A se ziskem 38 bodů. Na podzim 2022 v prvním kole Dukla B prohrála na hřišti Admiry 1:2, po poločase 0:1, když střelcem jediného gólu Dukly byl Q. Adediran. V jarní odvetě v 16. kole na UMT v Satalicích Dukla vyhrála 2:0 po poločase 2:0, když střelci branek byli Červenka a Havelka. V uplynulém kole B-tým Dukly remizoval na domácím hřišti s Hostouní 3:3 a Admira Praha zvítězila v Karlových Varech s místní Slavií 1:2. Po devíti odehraných kolech tak měla Admira Praha na svém kontě 15 bodů na pátém místě tabulky ČFL, sk. A, dva body za čtvrtými Domažlicemi, rezerva Dukly se ziskem 12 bodů zaujímala deváté místo v tabulce. Rezervní tým Dukly využil v tomto zápase hráče z lavičky A-týmu Dukly k udržení jejich zápasové praxe a k rozehrání po zranění, kteří vyztužili všechny řady, a tak v brance vypomohl J. Štefan, v obraně D. Kozma, v záloze J. Hudec a v útoku F. Špatenka. V zápase, v němž domácí nastoupili v rozestavení 4-4-2, se Admira snažila důraznou hrou v poli a míči zahrávanými do pokutového území Dukly získat územní převahu a důrazem v zakončení překonat obranu Dukly. O tom svědčí i tři žluté karty domácích za fauly. Rezerva Dukly ve snaze nedovolit soupeři z nátlakové hry v poli, dostávat se do brejků, zvolila v počátku hru na jistotu, a tak se hra odehrávala většinu času po dlouhých míčích v soubojích o míč v poli. V samém závěru první půle přišla chyba v rozehrávce Dukly od branky, čehož domácí využili ke vstřelení vedoucí branky. Stejný ráz zápasu pokračoval na mokrém, rychlém trávníku až do 60. minuty. Poté, co trenéři Dukly prostřídali a do zálohy poslali „čerstvou krev“, začala být Dukla nebezpečnější i v ofenzivě a výsledkem byla vyrovnávací branka z kopačky A. Magdiho. Následně sáhl i domácí trenér k vystřídání, to, když na místo záložníka Kunce nastoupil odchovanec Dukly T. Lauko, mládežnický reprezentant, jemuž dlouhodobé zranění zabránilo pokračovat v kariéře profesionálního fotbalisty. Domácí pak i za cenu ostrých zákroků na žlutou kartu zastavovali akce Dukly, ale skóre se pak již nezměnilo a tak si obě mužstva připsala po bodu. Mladý tým Dukly si tak odváží ze hřiště Admiry v Kobylisích zasloužený a cenný bod.

Hodnocení zápasu trenérem B-týmu Dukly A. Majerem:

My jsme odehráli těžké utkání na Admiře, kde vždycky je to hodně složité hrát s domácími, kteří jsou tradiční třetiligový tým, který je kvalitní a zkušený. Myslím si, že prvních třicet minut to bylo od nás docela dobré, měli jsme tam gólovou šanci, kterou jsme neproměnili, myslím si, že jsme měli hru ve své moci, naopak v závěru poločasu převzala hru Admira a dostala se do vedení po naší chybě v rozehrávce.

Ve druhém poločase jsme se zase první čtvrthodinu nemohli do toho dostat, potom po vystřídání se to trošku zvedlo a po standardní situaci jsme vyrovnali a až do konce zápasu jsme, myslím, byli spokojeni s bodem a spíš jsme to dohráli na remízu, protože domácí ještě takovým zesíleným tlakem v soubojích trošku vytvořili pár závarů před brankou. To je ale zase u našeho mladého mužstva pochopitelné, že tyto situace jsou pro něj ještě těžké.“