9. kolo, B-tým 2023/2024 - ČFL Skupina A

Sokol Hostouň

Štefan – Ulman, Krejčí, Krenciv (K), Fojt (90. Kocman) –Hudec, Bačinský (66. Kozma), Špatenka – Hübl (66. Nikl), Lehký (87. Grunnet), Magdi

Pančev –Štětka, Bízek, Charvát - Neruda (66. Zahranychnyy), Křenek, De Siqueira (84. Kostka), Hucek, Mládek (80. Klimenda) - Fotr A. (84. Pavi), Etemike

• Branky: 10. min. F. Špatenka, 49. min. Ch. Bačinský, 54. min. A. Magdi - 5. min. A. Fotr, 42. min. T. Mládek, 56. min. V. Bízek ŽK: 0 - Hucek (82. min.) Rozhodčí: Lovětínský - Havlík, Janíček
V devátém kole ČFL, sk. A přivítala rezerva B-týmu Dukly na domácím hřišti v Přední Kopanině hosty „přes pole“, z blízkého Sokola Hostouň. Sokol Hostouň v minulém ročníku ČFL obsadil desáté místo se ziskem 38 bodů, stejně jako jedenáctá rezerva Dukly Praha. V podzimní části před rokem ve 12. kole rezerva Dukly prohrála na domácím hřišti s Hostouní 0:2 a v jarní části jsme hostouňským porážku oplatili po vítězství 5:1 v Hostouni, když střelci branek Dukly byli J. Hodek 2x, M. Douděra, J. Hudec a O. Jelínek. Sokol Hostouň v letní přestávce posílil celkem o 12 hráčů, většinou jde o hráče perspektivní ve věku do 23 let. Mimo jiné, z Dukly na hostování přišel T. Mládek a na přestup (po předchozím hostování ve Zbuzanech) T. Křenek, ze Zbuzan útočník Etemike, z Olympie Radotín brankář Saladiak, z FC Slovácko útočník Kostka. Na trenérských postech je ambiciozní trenérský tým v čele s hlavním trenérem D. Rodingerem a Dukle známým synem duklácké legendy J. Jeslínkem ml. V uplynulém, osmém, kole S. Hostouň doma zvítězil nad Slavií Karlovy Vary 2:0 a tak po osmi kolech vedl tabulku ČFL, sk. A bez ztráty bodu, s tříbodovým náskokem před rezervou Slavie Praha a skore15:5. B-tým Dukly, který v osmém kole prohrál na hřišti B-týmu Slávie 1:5, byl po odehraných 8 kolech se ziskem 11 bodů byl na 8. místě aktuální tabulky ČFL. Rezervní tým Dukly využil v tomto zápase hráče z lavičky A-týmu k udržení jejich zápasové praxe a k rozehrání po zranění. V brance tak vypomohl J. Štefan, v záloze F. Špatenka a po dlouhodobé absenci zaviněné zraněním D. Kozma a v útoku F. Lehký. V kvalitním zápase důraznější a zkušenější hosté v prvním poločase se zpočátku dostali do vedení již v 5. minutě brankou svého kapitána, útočníka Fotra. Dukla pak vyrovnala v 10. minutě brankou F. Špatenky, ale hosté postupně zvyšovali svůj tlak, který nakonec korunovali vedoucí brankou levého záložníka, T. Mládka ve 42. minutě. Do druhé poločasu nastoupila obě mužstva beze změn, hosté zahrávali v prvních dvou minutách dva rohové kopy, ale byli to domácí mladící z Dukly, kteří do 55. minuty po rohových kopech otočili skóre ve svůj prospěch, nejdříve ve 49. minutě byl úspěšným střelcem Ch. Bačinský a pak v 54. min. A. Magdi. Nicméně hosté hrající „v laufu“ po dlouhém autovém vhazování střelou stopera Bízka z blízka vyrovnali. S postupujícím časem, po prostřídání na obou stranách, Dukla byla nebezpečnějším mužstvem, ale po oboustranně vedeném zápase v tempu nakonec se obě mužstva rozešla smírně 3:3. Rezerva Dukly tak vybojovala cenný bod s lídrem a jedním z favoritů soutěže. Dukla je tak v průběžné tabulce ČFL, sk. A po odehraných 9 kolech se ziskem 12 bodů na 9. místě.

Hodnocení zápasu trenérem B-týmu Dukly A. Majerem:

„Pro nás to bylo velice náročné utkání, samozřejmě Hostouň je ve sportovní formě, vyhrála doposud všechny zápasy. V prvním poločase, si myslím, že to na nás bylo vidět, náš výkon byl takový bojácnější, ve druhém se naše aktivita zvedla, pomohly tomu dva góly ze standardních situací, které jsme dali.

Těžké utkání na těžkém hřišti, a jestli je remíza zasloužená, to ať posoudí fanoušci. Já mám pocit, že nemáme úplně takovou tu sportovní formu, že se tam někdy pereme o míče, že nám lehké míče odskakují a z tohoto pohledu je zase dobré, že kluci tento zápas zvládli remizovat.“