Zasloužená prohra rozdílem třídy s rezervou Slavie

(2:1)

8. kolo, B-tým 2023/2024 - ČFL Skupina A

Sirotník – Trédl, Hunal (K) (70. Švec), Behenský, Zachoval – Kopáček (78. Voriazidis), Planka (78. Pech), Ogungbayi (70. Sy) – A. Pudil, Škoda Milan, Toula (56. Hájek)

Štefan – Ulman, Krejčí, Čížek (K) (86. Kocman), Fojt – Hudec, Krenciv, Špatenka – Hübl (61. Bačinský), Jelínek (76. Nikl), Magdi (76. Grunnet)

• Branky: Toula (1. min.), Čížek (vlastní - 12.min.), Kopáček (68. min.), Pudil (75. min.), Sy (88. min.) - Magdi (44. min.) ŽK:: Hunal (25. min.) Rozhodčí: Drábek - Raplík, Beneš
V osmém kole ČFL, sk. A zajížděla rezerva B-týmu Dukly na druhý konec Prahy, do Horních Počernic do SC Xaverov, kde má domovské hřiště B-tým Slavie Praha. V uplynulém ročníku domácí rezerva Slavie Praha sestoupila z II. ligy , fotbalové národní ligy. Rezerva Dukly Praha obsadila 11. pozici v ČFL, sk. A se ziskem 38 bodů. V uplynulém kole B-tým Dukly remizoval na domácím hřišti s Domažlicemi 0:0 a B-tým Slavie Praha zvítězil v Karlových Varech s místní Slavií 1:4. Po sedmi odehraných kolech tak měla rezerva Slavie Praha na svém kontě 18 bodů na druhém místě tabulky ČFL, sk. A , tři body za vedoucí Hostouní, rezerva Dukly se ziskem 11 bodů zaujímala šesté místo v tabulce. Rezervní tým Dukly využil v tomto zápase hráče z lavičky A-týmu Dukly k udržení jejich zápasové praxe a k rozehrání po zranění, kteří vyztužili všechny řady, a tak v brance vypomohl J. Štefan, v záloze J. Hudec a F. Špatenka a v útoku O. Jelínek. V zápase, v němž domácí rezerva Slavie nastoupila ve stejném rozestavení jako Dukla, tedy 4-3-3, se domácí snažili přesnou kombinací a přesným přenášením hry s následnými centry na vysokého středního útočníka, zkušeného reprezentanta, 37-letého Milana Škodu, doplňovaného o „zavírající“ hráče na zadní tyči, včetně snahy o zakončení, bylo rozuzlení jasné již po úvodní čtvrthodině hry. Rezerva Dukly nezachytila začátek zápasu a, i když těsně před přestávkou snížila na rozdíl jedné branky, po přestávce rozhodla aktivnější hra B-týmu Slavie a vyšší kvalita a důraz v soubojích jednotlivých hráčů domácích o zaslouženém vysokém vítězství. Slávisté šli hned v první minutě do vedení, brzy přidali druhou trefu. Hosté z Dejvic těsně před poločasem snížili, červenobílé béčko ale ve druhé půli vstřelilo další tři góly, díky kterým zvítězilo 5:1. Mladý tým Dukly si tak odváží ze hřiště rezervy Slavie zaslouženou vysokou prohru.

Hodnocení zápasu trenérem B-týmu Dukly A. Majerem:

Dnes jsme věděli, že narazíme na, pravděpodobně kvalitou, nejkvalitnější tým soutěže, který je sice složen výhradně z mladých hráčů, vyjma vlastně dnes na hrotu nastoupil zkušený Milan Škoda, jinak to jsou všechno mladí hráči jako my, možná ještě o něco mladší, ale víme, že jsou to hráči, kteří sem přišli z jiných klubů a je to velice silný tým a ten výsledek vlastně z toho plyne. Na druhou stranu také výsledek vyplynul z toho, že my jsme nepodali dobrý výkon, hlavně v dovednostech, měli jsme hrozně nepřesných přihrávek, nevynucených, myslím si, že i některé gólové situace byly spíš naše chyby než vypracované kvalitou Slavie, která to pak potrestá, ale myslím si, že to nebylo jenom tím, že Slavia hrála tak výborně. My jsme prostě hodně situací nezvládli, hlavně technicky při přechodech do útoku jsme kazili velmi triviální přihrávky a to nás stálo pak hodně sil a ten závěr pak už byl těžký jak fyzicky, tak mentálně.“