Vybojovaný bod s domažlickým favoritem soutěže

7. kolo, B-tým 2023/2024 - ČFL Skupina A

TJ Jiskra Domažlice

Gothard – Ulman, Kocman, Krenciv (K), Fojt – Buchvaldek (83. Nikl), Hudec, Lehký (90. Grunnet), Magdi (72. Zapletal) – Jelínek, Škoda (72. Bačinský)

Brych – Fedak, Teršl, Procházka, Jedlička (73. Vávra) – Fillo (90. Svoboda), Vais, Rychnovský - Mužík (K) (78. Pavlík) – Dvořák, Zajíček (73. Jahn)

• ŽK: Ulman (23.min.), Kocman (30.min.), Jelínek (66. min.) - Fedak (34. min.), Mužík (66. min.) ČK: , Rozhodčí: Raplík - Fojtík, Schmeiser.
V sedmém kole ČFL, sk. A přivítala rezerva B-týmu Dukly na domácím hřišti v Přední Kopanině hosty z TJ Jiskra Domažlice. Jiskra Domažlice v minulém ročníku ČFL obsadila první místo se ziskem 65 bodů, jedenáctá rezerva Dukly Praha získala 38 bodů. V podzimní části před rokem ve 13. kole rezerva Dukly prohrála v Domažlicích 1:2, když střelcem jediné branky Dukly byl J. Kozojed a v jarní části pak opět zvítězili domažličtí, když si ze hřiště v Přední Kopanině odvezli tři body za vítězství 1:2 a střelcem jediného gólu Dukly byl opět J. Kozojed z pok. kopu. Hosté v tomto zápase vstřelili vítěznou branku v 91. minutě a tímto vítězstvím si potvrdili první místo v ČFL, sk. A a účast v baráži o druhou ligu s Viktorií Žižkov. Zajímavostí bylo, obě branky proti Domažlicím za Duklu vstřelil obránce J. Kozojed, nyní nastupující za Viktorii Žižkov a v obou zápasech za Domažlice skóroval kapitán P. Mužík. Domažlice v letní přestávce posílili na některých postech v poli, ze Zlína a (předtím Viktorie Plzeň) přišli stoper Procházka a záložník Fillo, na trenérských postech pak celý trenérský štáb v čele s trenérem P. Horváthem. Před další sezonou tak Domažlice vsadily i na zkušené trio - Limberský odehrál 406 zápasů v české nejvyšší soutěži a 40 v reprezentaci. Procházka má bilanci 447 a 15 utkání, Fillo ke 382 prvoligovým zápasům přidal tři duely v národním týmu. Hosté se netají svým letošním cílem zopakovat loňské vítězství ve skupině A ČFL. Z internetového portálu e-Fotbal po zahájení letní přípravy 2023 Jiskry Domažlice: „Staronovým jménem je Jonáš Vais, jehož bylo možno zastihnout ve Vlašimi, respektive v Dynamu České Budějovice, leč kvůli zranění toho mnoho neodehrál. Návrat do známého prostředí zažívá i Jan Korelus. Z Petřína přivítalo domažlické mužstvo také Michala Provoda, což je bratr slávistického středopolaře Lukáše Provoda a momentálně testuje i brazilského zadáka Robínha. Konkurenci mezi gólmany dorazil zvýšit mladík Aleš Strolený, který přišel z druholigové Příbrami. Nejstarší člen kádru, jímž je devětatřicetiletý bek David Limberský, se po operaci kolene stále nalézá na marodce, nicméně už začíná běhat a byť start soutěže zmešká, v průběhu podzimu už by se mohl zapojit. Prezident Jaroslav Ticháček by se rád opět popral o postup do druhé ligy, ale ví, že ve druhé skupině vydatně zbrojí například Viagem Ústí nad Labem a prokousat se o soutěž výše nebude jednoduché.“ V uplynulém, šestém, kole Domažlice zvítězily doma 3:1 nad Slavií Karlovy Vary a tak po šesti kolech měly na svém kontě 10 bodů, stejně jako B-tým Dukly, který v šestém kole prohrál na hřišti B-týmu Táborska 1:6. Rezervní tým Dukly využil v tomto zápase hráče z lavičky A-týmu k udržení jejich zápasové praxe a k rozehrání po zranění. V záloze tak vypomohl F. Lehký, L. Buchvaldek a J. Hudec, v útoku pak M. Škoda a O. Jelínek. V kvalitním zápase důraznější a zkušenější hosté dostali pod tlak mladé družstvo Dukly, které, ale nehrálo pouze pasivní roli, ale snažilo se o protiútoky, které, ale zkušená obrana hostí v čele se stoperem, 39letým V. Procházkou pokrývala a důrazná obranná činnost celého mužstva hostí nepouštěla Duklu do zakončení, a naopak každou příležitost hosté využili ke střele směrem na branku Dukly. Hosté tak během první půle zahrávali 8 rohových kopů, Dukla dva, vystřelili 9x z toho 6x na branku, Dukla odpověděla dvěma střeleckými pokusy (Kocmana a Magdiho) mimo branku. Hosté si v první půli vytvořili dvě brankové příležitosti, nejprve ve 29. minutě průnik v levém křídle hostujícího levého obránce Jedličky vyřešil brankář L. Gothard pádem pod nohy 14 m od branky Dukly a pak ve 44. minutě centroval od brankové čáry v pokutovém území pravý obránce Fedak, ale hostující útočníci tísněni obranou Dukly z malého vápna mířili vedle branky Dukly. V průběhu druhé půle již hosté tolik nedominovali, Dukla se dostávala k zakončení, avšak i hosté si vypracovali nebezpečné gólové situace, ale ani na jedné straně míč neskončil v síti soupeře. Nejprve se dostal do brankové příležitosti v 53. min. F. Lehký po přihrávce M. Škody, ale jeho střela ze 17 metrů skončila metr nad brankou hostujícího brankáře Brycha. Dukla pak mezi 53. a 60. minutou zahrávala tři rohové kopy, když hned z prvního rozehraného rohového kopu nebezpečně střílel z 19 metrů J. Hudec, ale po vyražení míče hostujícím brankářem pak již Dukla nezakončila z důvodu ofsajdu. Další dva rohy ze strany Dukly byly bez zakončení. V 62. minutě „vyplašil“ hosty dalekonosnou střelou z 33 metrů A. Kocman, ale míč skončil jen půl metru vedle pravého vinglu branky domažlických. V poslední čtvrthodince si pak hosté vypracovali tři gólové příležitosti. Nejprve v 76. minutě hlavička vysokého útočníka Dvořáka ze 6 metrů skončila na břevnu duklácké branky, pak v 78. min. po rohovém kopu Vaise zakončoval z přetaženého centru hostující záložník Fillo hlavičkou ze 7 metrů do rukou brankáře L. Gotharda a do třetice v 91. min. po centru z levé strany hlavičkoval střídající Svoboda, který byl na hřišti jednu minutu, ze 4 metrů do břevna duklácké branky. Mezitím v 84. min. prudkou přízemní nechytatelnou střelou nastřelil z 20 metrů také O. Jelínek tyč bezmocného brankáře hostí Brycha. Rezerva Dukly tak vybojovala cenný bod s jedním z favoritů soutěže. Dukla je tak v průběžné tabulce ČFL, sk. A po odehraných 7 kolech se ziskem 11 bodů na 6. místě.

Hodnocení zápasu trenérem B-týmu Dukly A. Majerem:

„My jsme dnes z různých důvodů museli poměrně hodně improvizovat v sestavě i v rozestavení. Odpadli nám během víkendu dva hráči na poslední chvíli pro nemoc a na tom našem výkonu se to projevilo. Myslím si, že herně nám ten zápas nevyšel skoro vůbec, až na pár situací ve druhém poločase, takže si myslím, že se nám ten zápas nevydařil. Kluci, samozřejmě, odpracovali to utkání, odbojovali, ale moc jsme toho dnes neukázali a spíš bych řekl, že jsme ten zápas „přežili“ s bodem a se štěstím.“