Porážka rozdílem třídy s posledním týmem tabulky

(4 : 1)

6. kolo, B-tým 2023/2024 - ČFL Skupina A

Kerl – Šplíchal (83. Novák), Brabec, Kopřiva, Schindler (67. Vysušil) – Schramhauser (67. Svatek), Javorek, Nešický (K) – Zeman (63. Kalousek), Matoušek (83. Škrleta), Dordič

Gothard – Ulman, Krejčí, Krenciv (K), Fojt (82. Lopatář) – Nikl, Bačinský (52. Kocman), Hudec – Hübl, Mikeš (75. Jelínek), Magdi (75. Grunnet Jensen)

• Branky: Matoušek 2 (20. a 43. min.). Schramhauser (11.min.), Zeman (31. min.), Dordič (56.min.), Svatek (75.min.) - Mikeš F. (40. min.) ŽK: bez karet ČK: , Rozhodčí: Rejžek - Toucha, Matyš
V šestém kole ČFL, sk. A zavítala rezerva B-týmu Dukly do Tábora na hřiště Svépomoc, kde hraje svá mistrovská utkání družstvo FC Táborsko akademie. V uplynulém, pátém kole podzimní části ročníku 2023-24 B-tým Dukly získal tři body za vítězství 2:0 na FC Písek. Domácí B-tým Táborska podlehl v Karlových Varech domácí Slavii 2:3. Rezervní tým Dukly využil v tomto zápase z A-mužstva pouze J. Hudce v záloze a doplněn byl o hráče z dorostu U-19, pro které to byl debut v soutěžním zápase v ČFL. Od začátku zápasu nastoupil na hrotu útoku F. Mikeš a v průběhu zápasu z lavičky pak J. Lopatář, když na lavičce byli ještě připraveni z dorostu P. Uher a F. Vácha. Domácí zkušenější tým, jehož věkový průměr byl 24,3 roku, tedy o 5,5 roku více než u Dukly, posílený výrazně z kádru A-mužstva na postu brankáře, na krajích obrany, ve středu zálohy a v celé útočné vozbě, předvedl fotbal s rychlým přechodem do útoku, podpořený hrou zkušené osy: brankář Kerl – vysoký stoper Brabec, střední záložník Schindler a Javorek, ofenzivní záložník Nešický (K) a tři hráči v útoku, pravé křídlo Zeman, levé křídlo Dordič a centrforward Matoušek. Celkem 7 hráčů A-mužstva v základu plus dva na lavičce.

Hodnocení zápasu trenérem B-týmu Dukly A. Majerem:

„Tak, samozřejmě, porážka je vysoká, to je jednoznačné, a i vlastně vypovídá o průběhu zápasu. Domácí nastoupili ve velice silné sestavě, hlavně v ofenzivě a tam jsme někdy nestačili zachycovat situace, hlavně v přechodové fázi. Nás trápily ztráty ve středu pole, což pak domácí využívali k rychlým protiútokům. Na druhou stranu, paradoxně mně víc štve druhý poločas než ten první. V prvním poločase jsme po úvodních patnácti minutách se dostali do hry a vlastně v momentě, kdy jsme snížili na 3:1, jsme neproměnili vyloženou příležitost na 3:2, která ještě mohla nějak zápas zdramatizovat, naopak z protiútoku po našem rohovém kopu domácí dali čtvrtý gól.

Druhý poločas bych řekl, že jsme nezvládli jak mentálně, už to nastavení nebylo takové, tak fyzicky. Navíc v týdnu jsme se nemohli úplně na 100% připravovat, měli jsme tam více zdravotních problémů a to se pak projevilo i na hráčích, kteří pak nastoupili v průběhu, že nebyli optimálně připraveni na ten zápas. Takže mrzí nás vysoká prohra, na druhou stranu bych dnes řekl, že ty karty zápasu byly rozdané pro nás velice složitě. Neměli jsme optimální čas na přípravu v týdnu a domácí útočná trojka plus za nimi Nešický s Javorkem, to je tak dohromady 500 prvoligových a druholigových startů, takže na to jsme dnes nestačili.“