Zasloužená výhra v důležitém zápase s nebezpečným soupeřem z jihu Čech

03.09.2023, 10:15
FC Přední Kopanina

FK Dukla Praha B

(0 : 0)

5. kolo, B-tým 2023/2024 - ČFL Skupina A

FC Písek

Sestava domácí:

Gothard – Ulman, Krejčí, Krenciv (K), Fojt – Hudec (68. Nikl), Bačinský (87. Kocman), Lehký – Hübl (87. Grunnet), Škoda (46. Zapletal), Buchvaldek (62. Magdi)

Sestava hosté:

Lerch – Sajtl, Běloušek (K), Bartizal, Kašpar (79. Tlapa) – Mařík (68. Koreš), Vokurka, Štěch (68. Uher) – Kašpírek (62. Pech) – Bicenc (79.Vonášek), Arzberger

• Branky: Lehký (49. min.), Hübl (77. min.), ŽK: Lehký (33. min.), Nikl (76. min.) - Mařík (41. min.), Kašpar (78. min.), Arzberger (87. min.) ČK: , Rozhodčí: Beneš J. - Doubrava, Beneš A.
V pátém kole ČFL, sk. A přivítala rezerva B-týmu Dukly na domácím hřišti v Přední Kopanině hosty z FC Písek fotbal. FC Písek v minulém ročníku ČFL obsadil deváté místo se shodným ziskem 38 bodů jako jedenáctá rezerva Dukly Praha. V podzimní části před rokem v 11. kole rezerva Dukly prohrála v Písku 1:3, když střelcem jediné branky Dukly byl J. Štefančin z pok. kopu a v jarní části se pak opět zvítězili písečtí, když si ze hřiště v Přední Kopanině odvezli tři body za vítězství 1:2 a střelcem jediného gólu Dukly byl F. Lehký z pok. kopu. Zajímavostí bylo, že čtyři branky za Písek v obou zápasech ročníku 2022-2023 vstřelil střelec M. Kalousek, v uplynulé sezóně třetí nejlepší střelec ČFL, sk. A s celkem 16 brankami, který v létě 2023 přestoupil do FC Silon Táborsko a v letošní sezóně nastupoval většinou za akademii Táborska, která postoupila z divize a bude soupeřem rezervy Dukly v příštím, šestém kole 10. září 2023. V uplynulém, čtvrtém kole Písek zvítězil doma 1:0 nad Slavií Karlovy Vary a tak po čtyřech kolech měl na svém kontě 6 bodů. B-tým Dukly měl po čtyřech kolech zisk 7 bodů, když ve čtvrtém kole remizoval na hřišti B-týmu Bohemians Praha 1905 3:3. Rezervní tým Dukly využil v tomto zápase hráče z lavičky A-týmu k udržení jejich zápasové praxe a k rozehrání po zranění. V záloze tak vypomohl F. Lehký a J. Hudec, v útoku pak M. Škoda a L. Buchvaldek. V kvalitním zápase se zkušenější hosté dostali pod tlak dobře a s chutí hrající Dukly, která, ač zahrávala šest rohových kopů (soupeř dva) a připravila si tři gólové šance, přímou střelou branku hostí neohrozila, protože buď střely šly vedle, nebo byly zblokovány obránci hostí. A protože ani střelci Písku vážněji neohrozili přímou střelu branku Dukly, šlo se do kabin za bezbrankového stavu. Po přestávce Dukla vystřídala útočníka z A-týmu M. Škodu, který v sobotu odehrál závěrečnou čtvrthodinku za A-tým proti Líšni, A. Zapletalem. Po přestávce jako první zahrozili hosté ve 48. min., když střela útočníka Arzbergera z 12 metrů z otočky se otřela o horní stranu břevna branky Dukly. Odpovědí Dukly hned o minutu později byla úvodní branka zápasu, kdy po rohovém kopu se z 9 metrů nemýlil F. Lehký, 1:0 pro Duklu. V 67. min. zabránil jisté brance v písecké síti obětavým zákrokem vracející se stoper Bartizal, když vykopl míč směřující do opuštěné branky a střílejícím byl s chutí hrající F. Lehký, který předtím obešel i vybíhajícího brankáře hostí Lercha. Když pak brankář Gothard vyrazil nebezpečnou střelu útočníka Arzbergera z úhlu z 8 metrů na roh a na druhé straně si připravil ke gólové střele H. Hübl a v 77. min. zvýšil na 2:0 pro Duklu ostrou přízemní střelou z 15 metrů, bylo o osudu utkání, přes veškerou snahu hostí o zkorigování výsledku, rozhodnuto. Pěknou střelou z 23 metrů se blýskl pak opět F. Lehký, ale naštěstí pro hosty míč skončil „jen“ na spojnici tyče a břevna branky hostí. Dukla je tak v průběžné tabulce ČFL, sk. A po odehraných 5 kolech se ziskem 10 bodů na 3. místě.

Hodnocení trenéra:

Hodnocení zápasu trenérem B-týmu Dukly A. Majerem:

Já si myslím, že dnes se nám celkem dařilo v prvním poločase dobře kombinovat a drželi jsme soupeře na jeho polovině. Měli jsme tam i několik nadějných zakončení, ale tam jsme byli ve finální fázi nekvalitní. Ve druhém poločase to začalo takovou šancí soupeře, kdy jsme měli trošku štěstí, kdy míč „lízal“ břevno. Naštěstí jsme hned vzápětí se dostali do vedení po standardní situaci, na což jsme se připravovali, protože jsme z minulých zápasů cítili, že tam má Písek trošku problémy a jsem rád, i když potom soupeř trošku změnil způsob hry a hrál trošičku ofenzivněji, tak jsem rád, že jsme ten zápas poměrně v klidu dovedli do vítězného konce. Jsem rád, že se gólově prosadili ofenzivní hráči, Filip Lehký a Hynek Hübl, který hrál poprvé od začátku třetí ligu, takže z tohohle pohledu zápas můžeme považovat za vydařený a samozřejmě výsledek je vynikající.“