Ztráta bodů na domácím hřišti v derby s Motorletem

3. kolo, B-tým 2023/2024 - ČFL Skupina A

FK Motorlet Praha

Gothard – Ulman, Krejčí, Krenciv (K), Fojt – Hudec (70. Zapletal), Bačinský (70. Nikl), Lehký – Hrubeš (70. Magdi), Červenka (46. Jelínek), Buchvaldek (46. Špatenka)

Mihálek – Konopásek, Filip, Dvořák, Čepelák (K), Frizoni (55. Nátr) – Jurčišin Sven (70. Ani Chigozie), Alexandr, Rataj – Žížala (90. Hrabina), Šulc (90. Jurčišin Sabastián)

• Branky: Frizoni Da Cruz (37.min.), ŽK: Špatenka (79.min.), Majer (89.min.) - Mihálek (89.min.), Žížala (90.min.) , ČK: , Rozhodčí: Mach - Raplík, Braun .
Ve třetím kole ČFL, sk. A přivítala rezerva B-týmu Dukly na domácím hřišti v Přední Kopanině hosty z FK Motorlet Praha. Motorlet v minulém ročníku ČFL obsadil šesté místo se ziskem 40 bodů, dva body před jedenáctou rezervou Dukly Praha. V podzimní části před rokem v 9. kole rezerva Dukly remizovala na Motorletu 2:2, když střelci branek byli vlastní (brankář Mihálek) a M. Douděra a v jarní části se pak oba soupeři rozešli smírně 0:0. V uplynulém, druhém kole Motorlet zvítězil doma 4:1 nad Slavií Karlovy Vary a po dvou kolech měl na svém kontě 3 body za tuto výhru. B-tým Dukly měl po dvou kolech zisk 6 bodů, když ve druhém kole zvítězil na hřišti B-týmu České Budějovice 2:3. Rezervní tým Dukly využil v tomto zápase hráče z lavičky A-týmu k udržení jejich zápasové praxe a k rozehrání po zranění. V záloze tak vypomohl F. Lehký a J. Hudec, v útoku pak J. Hrubeš, M. Červenka a L. Buchvaldek, po přestávce pak ještě O. Jelínek a F. Špatenka. V kvalitním zápase se zkušenější hosté dostali do vedení ve 37. minutě z trestného kopu zahrávaném z pravé strany levonohým Frizonim, když Dukla předtím neproměnila dvě gólové příležitosti. Zkušenější tým hostů hrál ze zajištěné obrany a vyrážel do protiútoků. Ještě do poločasu si Dukla vytvořila další gólovou příležitost, ale ani tu neproměnila. Po přestávce Dukla vystřídala dvojici útočníků z A-týmu L. Buchvaldek a M. Červenka dvojicí „kolegů“ O.Jelínek a F. Špatenka, ale ani jim se nepodařilo překonat hostujícího brankáře Mihálka. Nejblíže tomu byl v 69. minutě, ale střela F. Špatenky ze 6 m mířila jen do brankáře Motorletu. Hosté si pak při snaze Dukly o vyrovnání a při otevřenější obraně vytvořili také dvě příležitosti, ale v 80. min. nastřelili prudkou ranou pravého obránce Konopáska ze 14 metrů jen tyč Gothardovy branky a o tři minuty později pak pálil z 9 metrů hostující levý obránce Nátr z 9 metrů vedle 14 metrů od duklácké branky. V samém závěru utkání pak hosté taktickou hrou rozkouskovali utkání, přičemž za zdržování dostali v 89. a v *90. min. dvě žluté karty. Když pak v nastaveném čase po rohovém kopu hlavičkoval z bližšího malého vápna obranou tísněný F. Lehký půl metru nad hostující branku, skočilo utkání jednogólovou výhrou zkušenějších hostí. Dukla je tak v průběžné tabulce ČFL, sk. A po odehraných 3 kolech se ziskem 6 bodů na 8. místě.

Hodnocení zápasu trenérem B-týmu Dukly A. Majerem:

Myslím si, že se nám dnes v zápase nepodařilo najít takovou herní pohodu, herní kvalitu, těžko jsme se dostávali do obranného bloku hostí. V prvním poločase si myslím, že jsme byli i trošku pohodlnější co se týče běhání a takových těch odražených míčů a soubojových situací a soupeř vlastně skóroval víceméně náhodně ze standardní situace. I přes tu naší, řekl bych „nepohodu“, jsme si vytvořili čtyři gólové šance a samozřejmě, když trefujete jen brankáře do nohou, tak se těžko ty body získávají. Na druhou stranu my jsme zase předtím v těch předchozích dvou zápasech, řekl bych, uhráli dva výsledky trochu šťastněji, tak někdy ten fotbal to trošku zprůměruje, se dá říct. Dnes mne jenom mrzí to, že jsme v prvním poločase měli být pohyblivější, běhavější a agresivnější, hlavně v těch odražených situacích.“