(1 : 2)

2. kolo, B-tým 2023/2024 - ČFL Skupina A

Andrew – Pařízek, Němeček, Novák, Šimoník (76. Smejkal) – Malecha (K), Böhm, Hák (57. Mašek) – Polanský (Dohnal), Prášek, Bastl (57. Bečvář)

Gothard – Ulman, Krejčí, Krenciv (K), Fojt – Hudec, Bačinský (73. Nikl), Zapletal (60. Hübl) – Lehký, Jelínek, Magdi (90+1 Kocman)

• Branky: 18' a 67'- Prášek - 6'- Jelínek, 42' a 63'- Lehký ŽK: bez karet ČK: , Rozhodčí: Švorc - Štípek, Gunitš.
Ve druhém kole ČFL, sk. A zavítala rezerva B-týmu Dukly do tréninkového centra mládeže českobudějovického Dynama ve sportovním areálu Mladé, kde na travnatém hřišti se utkala s rezervním týmem SK Dynamo České Budějovice. V uplynulém ročníku ČFL domácí B-tým obsadil v tabulce ČFL 12. příčku se ziskem 36 bodů, dva body za jedenáctou rezervou Dukly Praha. V podzimní části před rokem, ve čtvrtém kole béčko Dukly na domácím hřišti v Přední Kopanině béčko Českých Budějovic porazilo 2:1, když obě branky vstřelil J. Hrubeš a v jarní odvetě v Českých Budějovicích se oba týmy rozešly smírně po remíze 0:0. Rezervní tým Dukly využil v tomto zápase hráče z lavičky A-týmu Dukly k udržení jejich zápasové praxe, a tak v záloze vypomohl J. Hudec a v útoku F. Lehký a O. Jelínek. Obě družstva předvedla rychlý, ofenzivně laděný kombinační fotbal v duchu fair play. V zápase, za letního počasí, Dukla v první půli většinu času odolávala tlaku domácích, kteří měli herní převahu, jejich hra byla dynamická s rychlým přenášením hry a zakončením v pohybu, vypracovali si i více brankových příležitostí, ale měli nepřesnou mušku. Za to Dukla byla v kontrech efektivnější a tak do poločasu, pro domácí trochu smůlovatě, se šlo za vedení Dukly 1:2. Ve druhé půli domácí polevili mírně ze svého tlaku a Dukla vyrovnala hru, vypracovala si také brankové příležitosti a v průběhu zápasu zvýšila své vedení na 1:3, které pak domácí stačili jen zkorigovat na 2:3 ve prospěch Dukly. Do zápasu vstoupili lépe domácí, v průměru věkově o více než rok zkušenější než mladíci z Julisky. Českobudějovičtí si v úvodní patnáctiminutovce vypracovali dvě gólové příležitosti, ale bez gólového efektu. Dukla se gólově prosadila již v 6. minutě po chybě domácích v rozehrávce, když střelcem branky byl O. Jelínek. Domácí tým pokračoval v nátlakovém, ofenzivním pojetí a v 18. minutě vyrovnal na 1:1. Tlak domácích pokračoval a Dukla hrozila jen z ojedinělých rušových protiútoků. Domácí si pak do poloviny zápasu vytvořili další dvě gólové příležitosti, ale v jednom případě se zaskvěl výborným zákrokem brankář Gothard a v jednom případě mu pomohlo břevno branky. Když pak těsně před přestávkou z hranice velkého vápna F. Lehký mírně tečovanou střelou dostal Duklu opět do vedení, sebedůvěra a odhodlání domácích bylo nahlodáno. Do druhého poločasu nastoupila obě mužstva v nezměněných sestavách a hned po třech minutách druhé půle se o vzruch postaral brankář L. Gothard, který při zpracování míče na hranici vlastního pokutového území uklouzl, k míči se dostal atakující domácí střední útočník Prášek, ale než zamířil do odkryté branky Dukly, stačil míč směřující z jeho kopačky na branku ztečovat obětavě se vrátivší N. Krenciv. Dukla po té vyrovnala hru a po pěkné útočné kombinaci zvýšila v 63. minutě svůj náskok na rozdíl dvou branek, když střelcem banky byl opět F. Lehký. Domácí pak ve snaze zvrátit nepříznivý vývoj přidali a výsledkem byla jedna nevyužitá gólová šance zakončená střelou v těžké pozici z 8 metrů vedle a hned na to v 67. minutě snížení domácím středním útočníkem z 8 metrů po centrovaném míči na 2:3. Dukla po té aktivním způsobem hry kontrolovala vývoj utkání a sama si v závěrečné čtvrthodince vypracovala dvě gólové přiležitosti, ale ani A. Magdi, ani čerstvý H. Hübl je neproměnili, a tak i po pětiminutovém nastavení svítil na ukazateli skóre příznivý stav 2:3, který znamenal import 3 důležitých bodů z jihu Čech do Prahy na Julisku.

Hodnocení zápasu trenérem B-týmu Dukly A. Majerem:

My jsme věděli, že dnes budeme hrát proti vynikajícímu týmu, který je už druhou sezónu pohromadě, což se projevilo hlavně v prvním poločase, kdy domácí nám nedali na nic čas. Paradoxně my jsme tam z úspěšného presinku šli do vedení, potom v momentě, kdy se mi zdálo, že už vyrovnáváme hru, tak domácí vyrovnali skóre a zase se dostali trošku „na koně“ a pak nám pomohl šťastný gól do šatny, kterým jsme se dostali do vedení 2:1.

Ve druhém poločase si myslím, že jsme srovnali hru, protože tam už ten zápas byl vyrovnaný, už tam nebylo moc gólových šancí, na gólové příležitosti to už bylo tři – tři a tam už si myslím, že jsme se s rychlou, agresivní, ale i kvalitní hrou domácích vyrovnali líp. Samozřejmě;, to vítězství je spíše více vybojované, na druhou stranu si myslím, že jsme se v průběhu zápasu herně zlepšovali.“