05.08.2023, 18:00

1. kolo, B-tým 2023/2024 - ČFL Skupina A

FK Dukla Praha

Sestava domácí:

Chára – Pěkný (K), Vyleta, Andersen – Brož, Maňák, Geňo, Krčma (90. Odut), Žilák – Lešťán (72. Prečan), Červený

Sestava hosté:

Štefan (17. Gothard) –Ulman, Krejčí, Krenciv (K), Fojt – Hudec, Bačinský, Zapletal (81. Hübl) – Hrubeš (63. Jelínek), Lehký, Magdi

• Branky: F. Lehký (88.min.) ŽK: Vyleta (44. min.) Maňák (90 + 1. min.) - F. Lehký (45+1.min.), Hrubeš (55. min.) ČK: Geňo (40. min.) Rozhodčí: Míč - Kolátor, Krupka

Hodnocení trenéra:

Hodnocení zápasu trenérem B-týmu Dukly A. Majerem:

Pro nás se ten zápas nevyvíjel dobře, protože ze začátku jsme byli trošku nervózní z toho, že jde o první mistrovský zápas v dospělém fotbalu pro řadu hráčů z dorostu a zároveň nás tam poznamenalo zranění brankáře J. Štefana v 17. minutě, museli jsme střídat brankáře, což pak mělo vliv i na další střídání v zápase, protože jsme tím vyčerpali jedno střídání do pole.

Kolem třicáté minuty jsme se, myslím, již do zápasu „dostali“ trošku líp, byli jsme schopni být delší čas na míči a trošičku jsme otupili takovou velmi důraznou hru domácích. Po vyloučení domácího hráče pak bylo vidět, že pro takhle mladý tým je nepříjemné hrát proti deseti hráčům, mladí kluci s tím mají minimální zkušenosti, navíc domácí pokračovali ve velmi důrazném způsobu dohrávání situací, v čemž jsou v tom v domácím prostředí typičtí a to, že jsme v závěru dali gól, to si myslím, že se k nám spíš přiklonilo štěstí. Ale pro kluky jsou zkušenosti velmi cenné z takového zápasu, který byl atypický pro celou sezónu, myslím si, že tolik takovýchhle zápasů v sezóně nesehrajeme.“