Horova penalta v závěru rozhodla o výhře

10.03.2024, 14:30

FK Varnsdorf

18. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2023/24

FK Dukla Praha

Sestava domácí: Vaňák – Ambler, Kouřil, Kubista, Zálešák – Kříž (70. Dufek), Samko (86. Omon) – Stránský (86. Vlk), Polyák, Rudnytskyy (C) (57. Gembický) – Vojta (70. Kosař).

Sestava hosté: Šťovíček – Vondrášek, D. Hašek, Peterka (C), Helešic – J. Hora, Kozma – Douděra (82. Hrubeš), Kozel (63. Zeronik, 90. Buchvaldek), Moulis (63. Ludvíček) – Mešanović.

• Branky:90. Hora

ŽK: 14. Stránský, 45+1. Kouřil, 77. Ambler, 88. Kosař – 21. D. Hašek, 31. Vondrášek, 34. Kozma

Rozhodčí:Batík- Pochylý, Lakomý

Delegáti:Zeman, Ubias

Počet diváků:912
    Střely na bránu:1:4, Střely mimo:4:3, Rohy:2:3.
  • Diváci: 912
V rámci osmnáctého kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY vycestovala Dukla na sever Čech, kde se utkala s šestnáctým Varnsdorfem. Po bezbrankové první půli to dlouho vypadalo, že zápas skončí remízou. Na samém konci utkání však Varnsdorf fauloval Zeronika v pokutovém území a následnou penaltu proměnil Jakub Hora.

Pražané začali duel velmi aktivně a po většinu času drželi balon na svých kopačkách. Nedařilo se jim však procházet přes výborně bránící domácí blok, a tak žádným větším nebezpečím neskončila ani úvodní zakončení Pavla Moulise.

Svěřenci Petra Rady tlačili svého soupeře i nadále. V osmnácté minutě narýsoval pro Moulise lehký centr Jakub Hora. Ofenzivní křídelník Dukly následně v pokutovém území hledal někoho ze svých spoluhráčů, k Horovi ani Mešanovićovi však míč nedoputoval.

Po šancích hostů začal hrozit také Varnsdorf. Nejprve se ve dvaadvacáté minutě opřel do míče Kříž, který jen těsně minul levou tyčku Šťovíčka, závar před brankou, deset minut před koncem první půle, nevyužil ani Matyáš Vojta.

Po změně stran Pražané poprvé zahrozili v šestašedesáté minutě. Nadýchaný centr ze středu hřiště našel ve vápně Murise Mešanoviće, který z prvního doteku předal Zeronikovi. Nově příchozí hráč však v největší příležitosti utkání minul.

Tlak Dukly se dvacet minut před koncem opět stupňoval. Klub z Dejvic nejprve vybojoval rohový kop. Na následný centr si nejvýše naskočil Jakub Jeřábek, který podobně, jako chvíli před ním Zeronik, minul těsně vedle branky.

V samotném závěru nejprve vsítil branku Muris Mešanović, kvůli ofsajdu však nebyla uzána. To ale hosty nemuselo dlouho mrzet. V devadesáté minutě byl uvnitř pokutového území faulovaný Jakub Zeronik a následnou penaltu proměnil Jakub Hora.

Děkujeme všem fanouškům, kteří si v nedělním odpoledni našli cestu do Varnsdorfu. Po Opavě a více jak dvoutisícové návštěvě na Julisce proti Zbrojovce nás i na dalším zápase hnala nemalá skupina příznivců, díky!

Hodnocení trenéra:

Petr Rada (FK Dukla Praha): “Když jsme viděli duel Varnsdorfu ve Vlašimi tak jsme počítali s tím, že nás dneska nebude čekat nic jednoduchého. My jsme dnes začali první poločas špatně, naštěstí nás domácí nepotrestali. Druhá liga je specifická tím, že první může může vyhrát i prohrát proti poslednímu. Po půli jsme si něco v kabině řekli, poté jsme vystřídali některé hráče a začali jsme hrát líp. Zápas sice směřoval k remíze, pak jsme byli velmi blízko, když nám neuznali branku z ofsajdu, nakonec se nám to ale podařilo zvládnout díky penaltě v samém závěru. Tři body jsou velice důležité”