Zpět na vítězné vlně! Zbrojovka - Dukla 0:2

(0:1)

3. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2023/24

Berkovec – Endl, Texl, Kronus (46. Alli), Divíšek (72. Gaszczyk), Potočný (72. Hladík), Toml, Smejkal (46. Granečný), Jambor, Koželuh (83. Hamza), Řezníček.

Šťovíček – Ullman, Hašek, Peterka, Ludvíček, Moulis (90. Jeřábek), Barac, Kozel, Matějka (80. Škoda), Šebrle (80. Douděra), Zeronik (63. Špatenka).

• Branky: 34. Šebrle, 70. Matějka, ŽK: 62. Řezníček, 90+3. Hamza – 15. Peterka, 45+2. Ullman, 60. Moulis, Rozhodčí: Orel – Hájek, Šimáček, Střely na bránu: 0:3, Střely mimo: 5:3, Rohy: 8:5.
  • Diváci: 3203
Ve 3. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se Dukla Praha představila na hřišti Zbrojovky Brno. Skóre zápasu otevřel ve čtyřiatřicáté minutě Štěpán Šebrle. Po změně stran začal celek z jihomoravské metropole více riskovat, ale prosadit se nedokázal, ba naopak. Tři body Pražanů pojistil v sedmdesáté minutě druhou brankou Lukáš Matějka.

Petr Rada (FK Dukla Praha): „Do Brna jsme jeli s tím, že jsme poslední domácí zápas prohráli, kdy jsme dostali čtyři góly. Zbrojovka ještě před třemi, čtyřmi měsíci hrála ligu, takže jsme věděli, že nás čeká těžký zápas. Prvních pětadvacet minut jsme hráli s přehnaným respektem k soupěři, jenom jsme vykrývali prostory a dopředu nebyli nebezpeční. Poté co jsme vstřelili branku, tak jsme se dostali do hry a získali i územní převahu. Poločas jsme tak dohráli 1:0. Začátek druhé půle jsem začali dobře v porovnání s minulými zápasy. Zbrojovka měla míč na kopačkách častěji, ale naši branku neohrozila. V 63. minutě jsme vystřídali Jakuba Zeronika a přišel Filip Špatenka, který gólovou situaci vyřešil velmi dobře. Matějka po jeho akci pak dával na 2:0. Jakub Řezníček je pro Zbrojovku velmi důležitý, tak se dnes k žádné šanci nedostal. Oba naši střední obránci si s ním poradili velmi dobře, přestože dohráli se žlutými kartami. Zbrojovka je doma silný tým." Trenér Petr Rada po utkání v Brně promluvil i blížící se utkání s Varnsdorfem už v neděli 6. srpna: „Musíme se poučit z utkání s Vyškovem. Na náročný zápasový program jsou naši hráči připravení, koneckonců proto byla příprava. Jsem rád, že se dnes nikdo nezranil. Před nedělním utkáním musíme dobře zregenerovat a připravit se na Varnsdorf, který bude určitě nepříjemný, protože tam mají spoustu nových hráčů. Doufám, že potvrdíme tři body z venkovního utkání. "