FC Viktoria Plzeň

2:0

(0:0)

Přípravné zápasy 2023/24: A tým

1. poločas: Staněk – Hejda, Sýkora, Čihák, Holík - Kopic, Cadu, Kalvach, Vlkanova - Vydra, Chorý.

2. poločas: Jedlička – Paluska, Řezník, Jemelka, Havel - Traoré, Mosquera, Květ, Bucha - Kliment, Durosinmni.

1. poločas: Rada – Barac, Hašek, Ludvíček, Peterka, Vondrášek - Špatenka, Čunta, Hudec, Moulis – Červenka.

2. poločas: Rada – Uhlíř, Krejčí, Krch, Ullman – Šebrle, Hrubeš, Douděra, Kozel – Matějka, Jelínek

• Branky: 81. Mosquera, 90. Durosimni.
V úvodu přípravy na ligovou sezónu 2023/2024 změřila Dukla Praha síly s Viktorií Plzeň. Proti třetímu celku uplynulé sezony nejvyšší české ligy Pražané dlouho drželi krok. Po bezbrankovém prvním poločase nakonec o výhře domácích rozhodli trefy Mosquery a Durosinmiho. Plzeň tak porazila Duklu 2:0.

Viktoriáni z Plzeňského kraje byli před zápasem velkými favority. Zodpovědná obrana a nebezpečná hra po křídlech ze strany Dukly však modročervené zaskočila. V úvodu zápasu pohotově zakončovali Červenka s Moulisem, ani jeden ale domácího brankáře nepřekonal.

Velká gólová příležitost byla k vidění v osmadvacáté minutě. Plzeňští se po ubráněném rohovém kopu dostali do rychlého protiútoku. Přesnou nahrávku za obranu obdržel Cadu, proti kterému ale včas vyběhnul Filip Rada a jeho střelu zneškodnil.

Domácí měli další příležitost po půl hodině hry, kdy kapitán Tomáš Vondrášek hlavičkou překazil nadýchaný centr Západočechů. Do třetice svěřenci trenéra Koubka zahrozili o několik minut později, když střelu bez přípravy ve slibné pozici zahodill Chorý. A tak se do šance dostal po delší době celek z Julisky.

Technické zakončení Jakuba Čunty z hranice vápna tečoval jeden z domácích obránců. Následný centr od rohového praporku na zadní tyči zavíral aktivně hrající Vondrášek, z nulového úhlu ale ani toto zakončení neotevřelo skóre. První poločas tak skončil bezbrankovou remízou 0:0.

Zkraje druhé půle zatápěl svou rychlostí na pravé straně Martin Douděra, který se skvěle uvolnil také po necelých pěti minutách druhého poločasu. Pobídka před bránu však byla na poslední chvíli sražena za brankovou čáru. V osmapadesáté minutě svoji důraznou hru uplatnil Oskar Jelínek, který proti plzeňskému obránci vybojoval míč, celou akci ale výběhem a následným zákrokem zneškodnil brankář Staněk.

Po klidnější fázi hry z obou stran předvedli domácí ve dvaasedmdesáté minutě další nebezpečnou kombinaci. Akce vyvrcholila centrem z levé strany, který zklepnul Durosinmi na Klimenta. Plzeňský útočník však netrefil míč ideálně a vysoko přestřelil.

Tlak Viktorie Plzeň sílil a devět minut před koncem klání se domácí dočkali první branky. Na hlavičkové zakončení po rohovém kopu nejprve skvěle zareagoval Filip Rada, následnou akci domácích ale dohrál Jhon Mosquera, který svojí hlavičkou v 81. minutě zamířil mimo dosah hostujícího brankáře.

Na konečných 2:0 upravil v 90. minutě doslova posledním útokem zápasu Rafiu Durosinmi. Nigerijský útočník zužitkoval centr svého spoluhráče a nedal brankáři Radovi žádnou šanci.

Dukla Praha tak na úvod přípravy nestačila na Viktorii Plzeň a prohrála 2:0. Další klání letní přípravy je na programu ve středu 28. června, kdy se Pražané představí na půdě Příbrami.

Zkraje druhé půle zatápěl svou rychlostí na pravé straně Martin Douděra, který se skvěle uvolnil také po necelých pěti minutách druhého poločasu. Pobídka před bránu však byla na poslední chvíli sražena za brankovou čáru. V osmapadesáté minutě svoji důraznou hru uplatnil Oskar Jelínek, který proti plzeňskému obránci vybojoval míč, celou akci ale výběhem a následným zákrokem zneškodnil brankář Staněk.

Po klidnější fázi hry z obou stran předvedli domácí ve dvaasedmdesáté minutě další nebezpečnou kombinaci. Akce vyvrcholila centrem z levé strany, který zklepnul Durosinmi na Klimenta. Plzeňský útočník však netrefil míč ideálně a vysoko přestřelil.

Tlak Viktorie Plzeň sílil a devět minut před koncem klání se domácí dočkali první branky. Na hlavičkové zakončení po rohovém kopu nejprve skvěle zareagoval Filip Rada, následnou akci domácích ale dohrál Jhon Mosquera, který svojí hlavičkou v 81. minutě zamířil mimo dosah hostujícího brankáře.

Na konečných 2:0 upravil v 90. minutě doslova posledním útokem zápasu Rafiu Durosinmi. Nigerijský útočník zužitkoval centr svého spoluhráče a nedal brankáři Radovi žádnou šanci.

Dukla Praha tak na úvod přípravy nestačila na Viktorii Plzeň a prohrála 2:0. Další klání letní přípravy je na programu ve středu 28. června, kdy se Pražané představí na půdě Příbrami.

Jiří Vágner (FK Dukla Praha): Máme za sebou první zápas, který jsme absolvovali po náročném týdnu. Odehráli jsme kvalitní a vyrovnané utkání, z obou stran měla předvedená hra dobrou úroveň. V prvním poločase jsme mohli díky naší převaze v útoku několikrát soupeře potrestat. Dobře jsme získávali míče a pár příležitostí jsme si v této fázi hry připravili. Po změně stran nám Plzeň nabídla pár dalších možností, které jsme ovšem také nevyužili. První branku jsme inkasovali po nedůsledném bránění standardky, pak jsme si špatně rozebrali hráče a Plzeň toho využila. Důležité je, že se nikdo nezranil, a že můžeme pokračovat do dalšího týdne přípravy bez ztrát.