S vedoucím týmem ČFL, skupiny A jsme padli se ctí gólem v první minutě nastavení

28.05.2023, 10:15
FC Přední Kopanina

1:2

(1 : 1)

28. kolo, B-tým 2022/2023 - ČFL skupina A

TJ Jiskra Domažlice

Spilka – Kozojed (K) (89. Helík), Matoušek, Čížek, Fojt – Nikl (78. Novotný), Uhlíř, Zapletal – Ulman (60. Krenciv), Jelínek, Mládek

Cherepko – Fedak (80. Černý), Teršl, Vávra, Rychnovský (73. Mlynařík) – Došlý, Pavlík, Mužík (K), Aubrecht (65. Vůch) – Zajíček, Dvořák

• Branky: Kozojed (26.min. p. k.) - Mužík (30.min. p. k.), Černý (90+1.min.) ŽK: Mládek (37.min.), Matoušek (68.min.), Jelínek (82.min.), trenér A. Majer (85.min.) - Zajíček (46.min.), Aubrecht (62.min.), Dvořák (72.min.), Fedak (77. min.), Teršl (87. min.), Černý (91.min.), Cherepko (94.min.) a hráči z lavičky za vběhnutí na hřiště po vstřelení vítězného gólu: Rychnovský, Sojka, Jahn, Holík, Brych (všichni 91.min.) ČK: , Rozhodčí: Drábek - Jansa, Mach.
V osmadvacátém kole ČFL, sk. A přivítala rezerva B-týmu Dukly na domácím travnatém hřišti v Přední Kopanině zkušený, favorizovaný tým TJ Jiskra Domažlice. V podzimní části, v třináctém kole, béčko Dukly na hřišti v Domažlicích prohrálo 1:2, když jsme se ve druhé půli dostali dovedení brankou J. Kozojeda a domácí pak otočili skóre vítěznou brankou po pěkné střele Mužíka v 89. min. Obdobně se vyvíjel i aktuálně odehraný zápas, kdy jsme šli v první půli do zaslouženého vedení z penalty zahrávané J. Kozojedem, domažličtí ještě do poločasu vyrovnali taktéž z penalty a nakonec v první minutě nastavení otočili skóre ve svůj prospěch na 2:1 a po prohře B-týmu Bohemians s rezervou Českých Budějovic tím potvrdili své vítězství ve skupině A ČFL a účast v baráži o postup do FNL s Viktorií Žižkov, která je již jistým vítězem skupiny B ČFL. O minulém víkendu Jiskra Domažlice doma remizovala 0:0 s B-týmem Viktorie Plzeň. Rezerva Dukly v minulém kole přivezla tři body z Hostouně po výhře 5:1. Rezervní tým Dukly v tomto zápase posílili z A-mužstva Dukly v obraně F. Matoušek a v záloze J. Uhlíř. V zápase, v němž hosté vycházeli z rozestavení 4 – 4 – 2, se z počátku hrálo podle not zkušenějšího favorizovaného týmu hostí. Hosté těžili z míčů na vysokého, zkušeného útočníka Dvořáka a z dlouhých nákopů brankáře Cherepka. Po prvních dvaceti minutách z prvního nebezpečnějšího útoku se Dukla dostala do pokutového území hostí, kde byl faulován útočník Dukly F. Ulman a z nařízeného pokutového kopu šla Dukla v 26. minutě do vedení. Hned o čtyři minuty později hosté vyrovnali rovněž z pokutového kopu za nastřelenou ruku z metru obránce Dukly, úspěšným exekutorem pokutového kopu za hosty byl kapitán Mužík. Po té se hra vyrovnala a Dukla dokonce ve 45. min. zahrávala další pokutový kop po faulu hostující obrany na útočníka O. Jelínka. Tentokrát však exekutor J. Kozojed branku hostí přestřelil a tak se šlo o poločase do kabin za nerozhodného stavu 1:1. Do druhého poločasu žádné mužstvo nestřídalo. Hned ve 48. min. rozhodčí odpískal další pokutový kop, tentokrát po faulu obrany Dukly na útočníka Domažlic Dvořáka, ale, obdobně jako Dukla na konci prvního poločasu, ani hosté svůj druhý pokutový kop neproměnili, protože exekutora, hostujícího kapitána Mužíka, výborně vychytal D. Spilka v brance Dukly. Hra se přelévala a hosté získávali časem postupně převahu a v samém závěru zahrávali několik rohových kopů, které obrana Dukly odvracela. Již v první minutě nastavení však centrovaný míč z rohového kopu hostí do prostoru pokutového kopu, si našel nově vystřídaného levého obránce Černého, který střelou z 10 metrů získal pro hosty důležitou vítěznou branku. O tom, s jakou vervou šli hosté za získáním tří bodů svědčí udělení sedmi (!) žlutých karet hráčům (vesměs za fauly) a pěti dalších žlutých karet náhradníkům, kteří vběhli na hřiště k oslavě vstřeleného vítězného gólu v 91. minutě. Hosté pak na oslavu prvního místa v tabulce a práva sehrát baráž s vítězem druhé skupiny ČFL dali pořádně „vydělat“ výčepní v restauraci U Drahušky….. Mladíci Dukly v zápase nezklamali a jen minuty je dělily od bodového zisku v zápase s favorizovaným soupeřem. Dukla se ziskem 32 bodů v průběžné tabulce ČFL, sk. A klesla na třinácté místo, dnešní soupeř se stal jistým vítězem ČFL, sk. A ročníku 2022-2023. Dukla tak potřebuje (po sestupu B-týmu Slavie z FNL) pro záchranu v soutěži získat ve zbývajících dvou zápasech alespoň bod.

Zkušenější hosté, v sestavě s dvojicí dvacetiletých hráčů (mj. Aubrecht s ligovou smlouvou ve Viktorii Plzeň), pěticí hráčů středního věku a se čtyřmi „třicátníky“ „vletěli“ do zápasu hned od počátku. Hned ve 2. minutě nebezpečný centrovaný míč z pravé strany „proletěl“ malým vápnem Dukly, naštěstí bez zakončení hostí. Zajímavostí byly dlouhé výkopy brankáře hostí až na hranici pokutového území Dukly. Po té se hrálo na polovině Dukly. Ale obrana Dukly stačilo útočné snahy hostí odvracet. Dukla dala o sobě vědět první střelou vedle hostující branky F. Matouška z 30 metrů v 8. minutě. První střelu na branku vyslali hosté v 9. minutě útočníkem Zajíčkem z 25 metrů, ale s lehkou střelou neměl D. Spilka v brance Dukly problémy.

Do první brankové příležitosti se dostali hosté, a to ve 12. minutě, ale střela pravého záložníka Došlého z pravé spojky ze 14 metrů skončila 1,5 metru nad brankou Dukly.

Další brankovou příležitost hostí zmařil výborným reflexivním zákrokem brankář D. Spilka v 16. minutě, když z odraženého míče po rohovém kopu hostí, zakončoval z 5 metrů ze skrumáže hostující stoper Teršl.

V 18. minutě v další dobré střelecké pozici vyslal nebezpečnou přízemní střelu hostující Došlý z levé spojky metr vedle branky Dukly.

Když potom nastřelili hosté ve 21. minutě z levého křídla z 25 metrů levým záložníkem Aubrechtem břevno duklácké branky, začala také se kombinačně prosazovat do té doby „zakřiklá“ Dukla.

Po dobré kombinaci do pravého křídla, se uvolnil na pravé straně velkého vápna F. Ulman, kterého atakující levý stoper Vávra podtrhl a rozhodčí Drábek bez rozmyšlení odpískal pokutový kop. K jeho exekuci se postavil J. Kozojed a dostal přízemní střelou Duklu do vedení 1:0 v 26. minutě.

Ve 29. minutě střílel po centru z levé strany z prostoru pravé spojky ze 14 metrů hostující Zajíček a z metru nastřelil ruku bránícího obránce Dukly. Také zde rozhodčí Drábek okamžitě odpískal pokutový kop, k jehož exekuci se ve 30. min. postavil kapitán hostí Mužík a střelou do pravého „vinglu“ nedal D. Spilkovi šanci, 1:1.

V další fázi zápasu se Dukla osmělovala v kombinaci i v útočné aktivitě a zápas byl v této fázi vyrovnaný. Dukla zahrávala několik standardních situací, ale bez vážnějšího ohrožení branky hostí.

V 37. min. obdržel T. Mládek ŽK za zakopnutí míče po odpískání.

V závěru poločasu hosté zahrávali rohový kop, který obrana Dukly odvrátila a po rychlém protiútoku a ulici na nabíhajícího O. Jelínka, se útočník Dukly dostal z pravé strany až před vyběhnuvšího brankáře Cherepka, který se snažil v pádu zastavit O. Jelínka, který však byl u míče dřív a brankář Cherepko jej, ve snaze získat míč, podtrhl. Také v tomto případě rozhodčí Drábek okamžitě ukázal na značku pokutového kopu.

K jeho exekuci se ve 45. minutě postavil opět J. Kozojed, ale tentokrát z krátkého rozeběhu branku hostí přestřelil.

Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu 1:1.

Do druhé půle opět nabuzení hosté „vtrhli“ s cílem rozhodnout co nejdříve zápas v jejich prospěch. Hned ve 46. minutě ale obdržel útočník Zajíček ŽK za faul na F. Matouška.

Ve 48. minutě po ztrátě míče v záloze Dukly poslali hosté kolmý míč do pokutového území Dukly do prostoru pravé spojky na útočníka Dvořáka, který v souboji se stopery Dukly byl faulován a rozhodčí Drábek odpískal čtvrtý pokutový kop v tomto zápase. K jeho exekuci se opět postavil hostující kapitán, střední záložník Mužík, jehož střelu po pravé ruce brankáře D. Spilky duklácký brankář vystihl a chytil. Stejně jako v případě Dukly stejný exekutor penalty napodruhé neuspěl.

V 50. min. převedli divákům pěkný fotbalový moment hostující pravý obránce Fedak, který vyslal z pravého křídla ostrou polovysokou ránu a domácí brankář D. Spilka, jenž střelu směřující k bližší tyči stačil vyrazit.

Další nebezpečná situace před brankou Dukly nastala v 51. min., když po trestném kopu hostí z 34 metrů z pravé strany a křížném centru doleva, zakončoval ostrou ránou z voleje levý záložník Aubrecht z úhlu z 8 metrů nad branku Dukly.

Dukla dala o sobě vědět v 53. min. když se dostal do gólové pozice dobře hrající Š. Nikl, vystřelil z úhlu z pravé strany z 8 metrů přízemní ránu, která ale pošla podél branky hostí a ani dobíhající T. Mládek z levé strany ji nestihl usměrnit do hostující branky.

V 57. min. nebezpečně vystřelil hostující levý záložník Aubrecht z úhlu ze 14 metrů pod břevno, ale i v tomto případě byl D. Spilka na místě a prudkou střelu stačil vyrazit.

V 60. minutě Dukla vystřídala F. Ulmana a na hřiště nastoupil čerstvý N. Krenciv.

V 62. min. „zatáhli hosté za brzdu“, když Dula šla do nebezpečného přečíslení hostující obrany, a tak dostal ŽK hostující Aubrecht za držení rukama unikajícího Š. Nikla. V 65. min. pak „zažluceného“ Aubrechta vystřídal exligista E. Vůch.

V 65. min. nebezpečně zahrávaný rohový kop hostí z levé strany kapitánem Mužíkem našel na bližší tyči vysokého útočníka Dvořáka, který míč jenom „líznul“, naštěstí pro Duklu skončil míč metr vedle podél branky.

V 68. min. obdržel ŽK F Matoušek za faul na hostujícího útočníka Dvořáka v poli. a hned v 72.min. pak obdržel tento útočník Domažlic též ŽK za faul ve výskoku na F. Matouška. V 73. min. další žlutá karta pro hosty, tentokrát pro levého obránce Rychnovského který zastavil při rychlém protiútoku Dukly zezadu unikajícího Š. Nikla na půli hřiště.

V 74. min. si připravil dobrou brankovou pozici J. Uhlíř, ale jeho nebezpečnou prudkou střelu z levé spojky z 25 metrů stačil hostující brankář Cherepko vyrazit.

V 80.min. hosté vystřídali pravého obránce Fedaka Černým.

V 82.min. posoudil rozhodčí Drábek kontakt O. Jelínka, který se vymanil z držení stopera Vávry, jako útočný faul a ocenil jej další žlutou kartou.

Když už se zdálo, že zápas dospěje do remizového konce, zahrávali hosté v 91. minutě rohový kop z levé strany pravým záložníkem Došlým polovysoký míč směřující do prostoru značky pokutového kopu, kde v nepřehledné situaci zakončoval čerstvý hostující pravý obránce Černý, který z voleje rychlým nápřahem rozhodl nejen o vítězi utkání, ale i o prvním místě TJ Jiskra Domažlice v ročníku 2022-2023 v ČFL, sk. A, 1:2.

Při následném oslavném vyběhnutí lavičky hostí, dostali všichni hráči z lavičky hostí žlutou kartu, navíc i střelec branky Černý, za svléknutí dresu. Z následného avizovaného tříminutového nastavení hosté „prooslavovali“ 1,5 minuty a pak ještě zdržující brankář Cherepko dostal další ŽK za zdržování a byl konec zápasu.

Bohužel pro Dukly bez bodového zisku………

Dukla tak podruhé za sebou na jaře v domácím zápase vyšla bodově naprázdno.

Hodnocení zápasu trenérem B-týmu Dukly A. Majerem:

„My jsme s Domažlicemi vlastně podruhé v sezóně prohráli gólem v devadesáté minutě utkání, což je samozřejmě nepříjemné, na druhou stranu pro složení mužstva, které jsme měli, je složitý způsob hry, kdy brankář překopne celé hřiště, tak je to těžké, ale myslím si, že kluci se s tím vyrovnali poměrně dobře. Trošičku mě mrzí, že jsme neměli takovou kvalitu v kombinaci, myslím si, že jsme tam někdy chybovali v lehkých přihrávkách, tam si myslím, že bychom byli schopni soupeře dostat do větších problémů, kdyby se nám to dařilo. Na druhou stranu si myslím, že jsme odvedli dobrý výkon, i hráči, kteří nastoupili po delší době, tak si myslím, že ty bych dokonce vyzdvihnul, že do výkonu týmu zapadli dobře a bohužel jsme tam tu poslední standardní situaci nepohlídali, ale to je asi úděl mladého mužstva, když hraje proti zkušenému týmu.“.