• Stará garda

• 26.06.2017

Životní jubileum slaví Jan Brumovský

​Jan Brumovský se narodil před 80 lety ve městě Levice na jihu Slovenska. Členové fotbalového klubu Dukla Praha mu přejí k jeho dnešnímu životnímu jubileu vše nejlepší.

Pravé křídlo, rychlý útočník a člen našeho A mužstva slavných šedesátých let. V letech 1958–1964 si připsal čtyři starty za reprezentační A mužstvo. Účastnil se OH v Tokiu (1964), kde česká reprezentace získala stříbrné medaile. Odchovanec Hvězdy Trnovany, odkud přestoupil do Teplic, nastoupil vojenskou základní službu v ASVS Dukla Praha v roce 1957. Po jejím ukončení se stal vojákem z povolání. Ligový dres Dukly Praha oblékal ve třinácti ročnících naší nejvyšší fotbalové soutěže a byl autorem 42 ligových branek. Po skončení aktivní hráčské činnosti se věnoval trenérské práci v Dukle Praha, nejdříve na úseku mládeže, poté několik let působil ve funkci asistenta trenéra našeho A mužstva. V letech 1978–1980 byl asistentem trenéra Dr. Josefa Vengloše u reprezentačního A mužstva. Je absolventem FTVS Univerzity Karlovy.