• Ženy

• 29.07.2017

Ženy sehrály dvě přípravná utkání

Ženský A tým odehrál v posledních dnech dva přátelské zápasy. Nejprve naše fotbalistky vyrazily ve čtvrtek do Českého Brodu, kde se utkaly s chlapci U16 doplněné o mladší i starší hráče. V sobotu poté jednoznačně zvítězily v Čáslavi.

Zápas začal ve velkém stylu domácí útočník přezdívaný Kweuke, který využil svých fyzických předností a dvěma góly poslal domácí do vedení. Dukla kontrovala krásnou ranou Zemjánkové a drzým průnikem Hrobské. Stav byl tedy po dvaceti minutách 2:2. A nadále byla k vidění ofenzivní podívaná a spousta branek. Dukla se zásluhou dorážky Hrobské po neskutečné pumelici Kozlíkové ujala vedení. Před poločasem ale chlapci Brodu výsledek otočili a do kabin se šlo za stavu 4:3 pro domácí.

I ve druhé půli se s góly roztrhl pytel. Nejprve Soukupová po přihrávce Rychtarové vyrovnala na 4:4, aby pak dvěma rychlými brankami kluci opět odskočili na dvoubrankové vedení. Dukla však nadále bojovala o zvrat v utkání. Blízko ke snížení měla dvakrát Kozlíková, ale jak střelou z dálky, tak rozehranou penaltou trefila pouze brankovou konstrukci. V závěru se fotbalistky z Prahy srovnání přeci jenom dočkaly. Nejprve snížila hlavou Košíková, na konečných 6:6 pak vyrovnala Kozlíková.

SK Český Brod U16 - FK Dukla Praha 6:6 (4:3)

Branky Dukly: 21., 40. Hrobská, 14. Zemjánková, 49. Soukupová, 69. Košíková, 72. Kozlíková
Rozhodčí: Novák
Diváci: 20

Sestava Dukly: Poláková – Adámková, Košíková, Bažoutová, Rzycká – Hrobská, Zemjánková, Kozlíková, Beránková, Rychtarová – Soukupová
Střídaly: Beštová, Kantarská, Pakostová, Šturmová

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

V úvodu utkání se oba celky dostávaly do tempa poněkud vlažně a s ojedinělými šancemi na obou stranách si v poklidu poradily brankářky. První gól přinesla 18. minuta, kdy Hrobská hezkým lobem otevřela gólový účet zápasu. A další branky na sebe nenechaly dlouho čekat. Na 2:0 pro hosty zvýšila levačkou Beštová a v 36. minutě se trefila Zemjánková, která tak stylově oslavila své narozeniny. První půli gólem uzavřela Soukupová.

Druhý poločas už se hrál vyloženě na jednu bránu. Naše fotbalistky domácí celek jasně přehrávaly a z mnoha vytvořených šancí dokázaly několik z nich přetavit i v gól. Kozlíková střelou z dálky upravila na 5:0, o chvíli později svým druhým střeleckým zápisem zvyšovala na 6:0 Soukupová. Zbývající minuty přinesly ještě dvě dvoubrankové střelkyně. Nejdříve se dvakrát prosadila Rychtarová, v závěru zápasu pak i Kantarská. Do Prahy si naše ženy tedy odvezly vítězství 10:0.

FK Čáslav - FK Dukla Praha 0:10 (0:4)

Branky: 41., 59. Soukupová, 61., 63. Rychtarová, 83., 90. Kantarská, 18. Hrobská, 26. Beštová, 36. Zemjánková, 54. Kozlíková
Rozhodčí: Bezdička
Diváci: 30

Sestava Dukly: Poláková – Adámková, Košíková, Bažoutová, Šturmová – Hrobská, Zemjánková, Kozlíková, Beránková, Kantarská – Soukupová
Střídaly: Beštová, Dvorská, Pakostová, Rychtarová, Rzycká